W Pakamerze zagościły kolorowe sukienki, urocze koszulki, modne paski, przeurocze opaski,  wielobarwne gumki, kwiatki, falbanki, kolory tęczy i wszystko inne o czy marzyć może Mała Księżniczka znająca się na modzie oraz wszystkie jej koleżanki 🙂

A to za sprawą młodej projektantki  –  Keiki. Miłośniczki dzieci, żywych kolorów, tasiemek, guziczków, falbanek, dżinsu i po prostu Tworzenia przez duże „T”.

Poniżej wywiad – czytajcie, oglądajcie, zachwycajcie się i wybierajcie coś dla Waszych córek, sióstr, sąsiadek, kuzynek, chrześniaczek… ech, jak słodko by było znów być małą dziewczynką, żeby tylko móc nosić te cuda!

31

Kim jesteś?

Witam,
Nazywam się Aleksandra Skrobot, jestem żoną, mamą ślicznej Mai (która jest moją modelką i wielkim pomocnikiem) i Poli (która jest jeszcze w moim brzuszku),

nauczycielką przedszkola, ale przede wszystkim osobą lubiącą tworzyć.

Co tworzysz?
W Pakamerze zaczęłam od niedawna istnieć jako Keiki– to po hawajsku „dziecko”.
Staram się stworzyć rzeczy dla dziewczynek, żeby mogły być też piękne i modne, jak ich mamusie. Przerabiam ubranka, szyję akcesoria dla nich, paski, opaski, broszki, gumki, spinki.

dsc_3098

Co Cię inspiruje, motywuje?
Inspiruje mnie wiele rzeczy. Lubię modę, projektowanie, lubię dzieci, ich świat, otoczenie. Kocham moją córeczkę i wiele rzeczy wymyślam z myślą o niej.

Co jej się spodoba, co sprawi że będzie piękniejsza, kolorowa i zadowolona.

od kiedy tworzysz?
Zawsze lubiłam sztukę, projektowanie, rękodzieło. Dla innych zaczęłam tworzyć wraz z pojawieniem się większego miejsca do pracy, gdy kupiliśmy dom.

Poczułam większą swobodę i natchnienie. Około 2 lata temu. Tworzeniem rzeczy, akcesoriów, przerabianiem ubranek dla dzieci zajęłam się od niedawna, odkąd jestem w drugiej ciąży.

Sama czy z kimś (kim?)
Często towarzyszy mi moja córcia. Lubi naśladować mamę, więc sama chętnie tworzy wiele rzeczy dla swoich potrzeb, albo obdarowuje nimi innych.

dscf5129

Ulubione kolory, motywy, tematy…
Ulubiony kolor mojej córeczki – ró..żowy, ale także żywe, intensywne kolory. Takie właśnie jakie lubią dzieci.

Półprodukty, materiały…
Bardzo lubię wszelkie dodatki pasmanteryjne: ciekawe guziki, koronki, tasiemki ,frędzelki ale również kolorowe materiały nowe i wyszukane do recyclingu z second handu.
Ostatnio zainspirował mnie jeans. Do moich pierwszych prac wyszukałam w szafie jeansy, których już nie noszę, później zaczęłam prosić bliskich o przeszukanie swoich szaf. Myślę, że kolejnym krokiem będzie wizyta w ulubionych second handach. To naprawdę świetne miejsce , skarbnica ciekawych materiałów i dodatków.

Tworzysz żeby wyrazić siebie czy z myślą o odbiorcy?
Przy tworzeniu rzeczy dla dziewczynek myślę głównie o nich. O mojej córeczce i innych mamach, które chcą ładnie i modnie ubrać swoje skarby.

2

Do kogo adresujesz swoje prace?
Do rodziców, do mam, które mają małe księżniczki i chcą je upiększyć, ubrać modnie, żeby się wyróżniały.
Także do osób, które nie mają pomysłu na prezent idąc na urodziny, imieniny do swojej siostrzenicy, bratanicy, chrześnicy…

Czy trendy w modzie są Twoim wyznacznikiem?
Staram się być na bieżąco z trendami w modzie, ale tworzę to co uważam, że spodoba się takiej dziewczynce jak moja córcia. Ona często mi podpowiada co jej się podoba, a co mniej.

Czy Tworzenie to sposób na życie czy hobby?
Na razie jest to moje hobby, ale nie ukrywam, że marzyłabym w przyszłości żeby było to czymś więcej. Myślę na początek o jakim internetowym sklepiku z modnymi dodatkami dla dzieci, przecież od czegoś trzeba zacząć by realizować swoje pasje i marzenia… Chęci są …

dsc_0274

Czy często zgłaszają się do Ciebie osoby z indywidualnymi, wymarzonymi, specjalnymi zamówieniami??
Dopiero od niedawna zaczęłam wystawiać rzeczy dla dzieci, więc mam nadzieję, że się pojawią ciekawe zamówienia specjalne, a moja twórczość zacznie cieszyć popularnością. Zapraszam wszystkich:)