W ramach kampanii Patrz, Dotykaj, Dbaj odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów w całej Polsce, otwartych dla wszystkich kobiet. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 19 listopada w salonie Boutique Bielizny w Warszawie.

Na godzinny warsztat złożą się praktyczne ćwiczenia samobadania piersi, które każda kobieta powinna wykonywać sama minimum raz w miesiącu. Instruktaż na specjalnym fantomie poprowadzi Małgorzata Rejent – pielęgniarka, koordynatorka opieki onkologicznej z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Warszawie. Dodatkowym punktem w programie będzie spotkanie ze specjalistką indywidualnego doboru bielizny Anna Zawadą, przed którą biust i bielizna nie mają żadnych tajemnic. Ponadto przedstawione zostaną opinie seksuologa i psychoterapeuty prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza oraz
onkologa prof. Zbigniewa Noweckiego wspierających akcję. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, praktycznych pomysłów i chwilą na celebrowanie swojej kobiecości. Partnerami akcji są specjaliści z Shock Absorber, firma Bionorica – mecenas platformy edukacyjnej www.leczbolpiersi.pl,oraz firma Biofarm.Warsztaty są kolejnym krokiem kampanii, która kieruję uwagę Polek na piersi jako sferę piękna, kobiecości, i zdrowia. Projekt pokazuje, jak wszystkie te obszary splatają się i przenikają w codzienności każdej kobiety. Coś, co jest delikatne i kruche, może być źródłem dumy, siły oraz piękna. Jednocześnie działania prowadzone w ramach kampanii wyraźnie komunikują, że kobiece piersi to temat, o którym warto mówić pełnym głosem – nie tylko w kontekście intymności czy seksualności, ale też ważnego elementu kultury i codzienności.

 

 

Więcej info na Facebooku: Patrz Dotykaj Dbaj