Odcienie kobiet – porozmawiajmy o kobiecości!

Odcienie kobiet – czym dla Ciebie jest kobiecość? Co jako pierwsze przychodzi Ci na myśl? Wysportowana sylwetka, makijaż, staranne ubranie?  A teraz inne pytanie: jaki jest idealny mężczyzna? Wymień trzy cechy. Silny, opiekuńczy, odpowiedzialny?  Widzisz różnice?  U mężczyzn wymieniamy cechy charakteru, kobiety natomiast częściej określamy urodą i wyglądem. Dlaczego?

 

Żyjemy w dziwnych czasach (które pandemia jeszcze bardziej skomplikowała),
w których od dziecka wmawiam się nam, jak ważny jest wygląd zewnętrzny. Każdego dnia social media karmią nas pięknymi widokami, idealnymi ciałami, pełnym makijażem i życiem w luksusie. Choć na świadomym poziomie wiemy, że to tylko pozory, w głębi serca tęsknimy za tym i bez przerwy się porównujemy.

Żyjemy szybko, gubimy się w naszych potrzebach i relacjach, przestajemy odczuwać własne ciała i emocje. Każdego dnia chcemy więcej i szybciej, z prędkością światła realizujemy się  w wielu obszarach naszego życia (także zawodowego) i deklarujemy, że o to nam właśnie chodzi. Ale czy na pewno?

Trzy kobiety – siostry i przyjaciółki. Tworzymy miejsce, w którym poruszamy tematy często trudne, wydawałoby się niemodne i z pewnością niezbyt medialne.
A jednocześnie są to kwestie, które dotyczą większości z nas – Kobiet, i które znacząco wypływają na nasz dobrostan, poczucie zdrowia, szczęścia i spełnienia.

Odcienie Kobiet to przestrzeń offline i online od kobiet dla kobiet, która w innowacyjny sposób łączy psychoterapię z fizjoterapią, edukuje i buduje społeczność. Wszystko po to, aby uczyć nas jak dbać o siebie lepiej, łapać kontakt ze swoim ciałem, emocjami i potrzebami. Propagujemy rozsądne i kompleksowe sposoby na dbanie o siebie. Dystansujemy się od „magicznych” technik, pustych haseł, radykalnych poglądów i rozwiązań w 5 minut. Tworzymy przestrzeń wolną od presji, ocen i wstydu.

Nasze gabinety (fizjo i psychoterapeutyczne) pełne są kobiet zestresowanych, niespełnionych, napiętych, żyjących pod wieczną presją, daleko od siebie. Przeprowadziłyśmy badanie na sporej grupie kobiet. Poprosiłyśmy, aby określiły na sześciostopniowej skali swój poziom zadowolenia z życia i poczucia dobrostanu. Połowa doszła tylko do marnej trójki – czyli tak sobie…

Odcienie Kobiet powstały z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Uświadamiać kobiety, budować społeczność, w której czują się bezpiecznie, autentycznie, gdzie dostają pełną akceptację i wsparcie niezależnie od trudności jakie je dotykają. Drugi, chyba nawet ważniejszy powód jest taki, że chcemy pomagać kobietom w osiąganiu dobrostanu pracując kompleksowo i dwutorowo psychoterapeutycznie i z ciałem. Dlaczego właśnie w taki sposób? Ponieważ ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone. To jak przeżywamy różne sytuacje wpływa na nasz organizm i odwrotnie. Gdy odczuwamy przez dłuży czas lęk, smutek czy rozdrażnienie, to sygnały, że coś blokujemy, zaniedbujemy jakieś ważne potrzeby, mamy za dużo stresu. Rzutuje to na nasze zdrowie, odporność, zaburzenia hormonalne. Te w następstwie powodują wahania nastroju, brak energii, kiepski sen, nerwowość, zaburzenia jedzenia i permanentne bóle brzucha i głowy.
I tak w kółko. A my dalej pędzimy do przodu. Jakbyśmy nie słyszały, że nasze ciało woła „heeej, zatrzymaj się, ja daję Ci sygnały, posłuchaj mnie”. Nie słyszymy tego, bo jesteśmy przebodźcowane i nieuważne na to co dzieje się w nas samych, mamy za dużo na głowie. Jednocześnie z niesamowitą zręcznością, oddaniem i empatią potrafimy dbać o życie i zdrowie innych, naszych bliskich. Łatwo rezygnujemy z siebie i zapominamy, że największy prezent jaki możemy dać naszym rodzinom to siebie w pełni zdrowia i szczęścia.

Do wspólnego dialogu zaprosimy inspirujące kobiety. Porozmawiamy
o wyzwaniach, wymaganiach, presji, rywalizacji, stereotypach, inspiracjach, prawdach życiowych, czyli o wszystkim tym co jest bliskie kobiecie w XXI w. Zostańcie z nami.

https://www.facebook.com/odcieniekobiet/