PLENER – WEEKEND OTWARCIA 03-05 LIPIEC 2020

Festiwalowy klimat na wyciągnięcie dłoni w sercu Warszawy? Dokładnie tak, bo już 3 lipca wielkie otwarcie nowego miejsca dla miłośników wakacyjnej zabawy pod gołym niebem. PLENER, bo tak nazywa się ta wyjątkowa przestrzeń, będzie stałym punktem wydarzeń muzyki elektronicznej i wielu innych atrakcji przez najbliższe wakacje.

W pierwszy weekend lipca, przez 3 kolejne noce, entuzjaści festiwalowej atmosfery będą mogli ponownie poczuć ją dzięki występom Michała Jabłońskiego, LuLu Malina czy też aethy aka jot. W ramionach natury przy Moście Poniatowskim na Wale Miedzeszyńskim mieści się PLENER, który jest inicjatywą współtwórców entuzjastycznie przyjmowanego warszawskiego cyklu imprez Fort Open Air. Jak podkreślają pomysłodawcy, projekt adaptacji terenu leżącego tuż przy Piwnej Przystani stanowi antidotum dla każdego spragnionego wakacyjnych emocji: PLENER to wspólna przestrzeń pasjonatów muzyki elektronicznej, a w trakcie weekendów uczestnicy będą eksplorować wiele nurtów muzyki elektronicznej – począwszy od downtempo przez house, techno, dynamicznego psytrance, a skończywszy na subtelnej muzyce ambientowej i otwierającej nowe rejony muzyce eksperymentalnej.

Pierwszego dnia otwarcia, w piątek 3 lipca, zagra dla nas LuLu Malina, którą zna każdy miłośnik największych festiwali. Jej pasja muzyczna, w połączeniu z nietuzinkową selekcją i czystą radością płynącą z przebywania na scenie, nadaje wyjątkowości każdemu jej występowi. Grała w największych klubach i na najważniejszych festiwalach w Polsce, w tym m.in. na Audioriver Festival, Instytut Festival, Wisłoujście czy Open’er.

To nie koniec emocji, które czekać będą na nas podczas weekendu otwarcia PLENERU. Drugiego dnia odbędzie się kolejny już w tym roku Fort BEfore. Tego dnia, 4 lipca, fani mocniejszych brzmień będą zachwyceni – o ich doznania zadba Michał Jabłoński, który wystąpi w LIVE hybrid secie. Występy Michała w Polsce i na świecie długo by wymieniać. Ostatnim razem w stolicy mogliście usłyszeć go w plenerze w ramach autorskiego cyklu Niedorzeczne Techno i Fort Open Air w 2018 r. Współtwórca labelu Lost in Ether stawia w swoich produkcjach na najczystsze techno i fenomenalne tempo, które porwie każdego. Ponadto o wyjątkowy klimat zadba aetha aka jot. Jej sety przechodzące płynnie z techna do psytrance stanowią znak rozpoznawczy dla entuzjastów cyklu Fort Open Air.

Ostatniego dnia otwarcia, w niedzielę 5 lipca, ponownie spotkamy się z Michałem Jabłońskim. I będzie to kolejna wyjątkowa chwila podczas tego weekendu w PLENERZE, ponieważ Artysta wystąpi premierowo ze swoim debiutanckim albumem “Dark Matter”. Twórczością ambientową powraca on do swoich muzycznych korzeni, zamiłowania do krajobrazu i projektowania dźwięku.

Jak sami widzicie, emocji dla fanów wszelkiego rodzaju muzyki elektronicznej na pewno nie zabraknie. PLENER, który mieści się na Wale Miedzeszyńskim 407 gwarantuje, że poza muzyką będą czekać na nas liczne strefy i atrakcje – od targów street food, po strefę relaksu i warsztaty. Dużo wskazuje na to, że tego lata wspólnie cieszyć się będziemy muzyką i innymi atrakcjami w PLENERZE.

 

Facebook: TUTAJ
Instagram: TUTAJ

EXAMPLE.PL