Frezarka do paznokci – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Do czego służą frezarki do paznokci? Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza?

frezarka do paznokci biała

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka jest niewielkim urządzeniem, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Nieważne, jak bardzo dbasz o paznokcie czy jak dużą uwagę przywiązujesz do ich estetyki lub malowania – frezarka do paznokci jest bardzo użyteczna i cechuje się szerokim zastosowaniem kosmetycznym. Do tego typu sprzętu niezbędne są rozmaite nakładki, określane jako frezy, za ich pomocą możesz dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak wał paznokcia czy jego spód. Wysokiej jakości frezarki sprawdzają się także w przypadku grubych i twardych paznokci – jeśli więc pilniczek nie daje rady, frezarka do paznokci na pewno sprosta każdemu zadaniu.

Wbrew pozorom frezarka ma bardzo wszechstronne zastosowania. Można ją wykorzystać np. do:

  • skracania sztucznych i naturalnych paznokci,
  • modelowania płytki, dzięki czemu nadasz jej właściwy i wybrany przez siebie kształt,
  • usunięcia odcisków, skórek i nagniotków,
  • polerowania akrylu,
  • usunięcia starego manicure lub żelu,
  • opiłowania paznokci żelowych i akrylowych,
  • wykonania wgłębień do mocowania ozdób,
  • ściągnięcia manicure hybrydowego.

Na czym polega działanie frezarki do paznokci?

Choć pierwsze wrażenia mogą być inne, w rzeczywistości frezarka do paznokci jest bardzo prosta w obsłudze. Aby jednak móc skorzystać z pełni możliwości tego urządzenia, czyli do celów, które wymieniliśmy powyżej, niezbędne są różnego rodzaju nakładki, czyli frezy. Z wyglądu przypominają nieco wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Przed zakupem koniecznie zwróć uwagę, aby frezy były wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, takich jak trwały stop stali z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego. Dzięki temu Twoja praca będzie o wiele łatwiejsza i wydajniejsza. W tym miejscu nie będziemy opisywać wszystkich rodzajów frezów, które znajdziesz na sklepowych półkach lub w internecie. Jest ich cała masa, najważniejsze zatem, abyś dopasowała ich jakość i przeznaczenie do swoich potrzeb i wymagań.

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Przeglądając dostępne modele frezarek do paznokci, szybko zdasz sobie sprawę, że ich wybór jest również bogaty. Dlatego też, aby podjąć najlepszą decyzję, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych czynników i elementów. W ten sposób Twoja frezarka do paznokci będzie wydajna i skuteczna w działaniu. Bezsprzecznie najważniejsza jest wygoda użytkowania. Głowica frezarki powinna być dopasowana do Twojej ręki, a przy tym lekka, aby ułatwić Ci manewrowanie. Oprócz tego zwróć uwagę na długość kabla oraz jego grubość, co również ma walory użytkowe.

Pamiętaj, że podczas użytkowania frezarki wydzielane są szkodliwe pyły, np. z lakieru czy żelu. Ich wdychanie jest bardzo niezdrowe, dlatego też dobrze, aby Twoja frezarka do paznokci była wyposażona w pochłaniacz pyłów. Zazwyczaj ten dodatek znajduje się w urządzeniach z wyższej półki. Jeśli wybierzesz tańszy model, może nie sprawdzić się przy wielu pracach. Przekonana? Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź dostępne frezarki do paznokci!