Lampa do robienia paznokci – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Planujesz samodzielnie wykonywać manicure w domu? Chcesz wykorzystać do tego celu takie produkty jak żel, akrylożel lub lakier hybrydowy? Musisz wobec tego zainwestować w specjalną lampę do paznokci, gdyż materiały te wymagają utrwalenia. Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru sprzętu? Jakie funkcje musi posiadać, by spełniało Twoje wymagania? Dowiedz się!

Lampa do robienia paznokci

Jak działa lampa do paznokci?

Współcześnie najczęściej wybieranym sprzętem jest lampa UV/LED. Jak sama nazwa sugeruje, stanowi ona połączenie światła LED, którego źródłem są elektroluminescencyjne diody, i światła UV, czyli ultrafioletu. Dzięki temu lampa jest urządzeniem uniwersalnym, które utwardza wszelkie dostępne na rynku produkty, od lakieru hybrydowego po akrylożel i żel. Lampy UV lub LED nie mają wszechstronnego zastosowania, gdyż utrwalają tylko część materiałów, przykładowo lampa LED nie utrwali żelu UV. Zanim więc ostatecznie wybierzesz sprzęt do manicure, koniecznie poświęć chwilę na zapoznanie się z jego funkcjami i możliwościami. Jaka jest najlepsza lampa do paznokci? Zwróć uwagę na kilka kwestii, aby dokonać satysfakcjonującego zakupu!

Lampa do paznokci – czym powinna się odznaczać?

Wybór tego rodzaju urządzeń jest obecnie ogromny. Z jednej strony jest to wspaniała wiadomość, ale z drugiej strony owa różnorodność może przysporzyć pewnych kłopotów zwłaszcza początkującym miłośniczkom mani. Jeśli i Ty do nich należysz, nie obawiaj się – pomożemy Ci dopasować sprzęt do Twoich potrzeb i wymagań. Dokładne zapoznanie się ze specyfikacją lampy to podstawa. Warto porównać kilka ofert. Na co zwrócić uwagę? Oto kilka kwestii:

  • moc lampy – najczęściej spotkasz się z oznaczeniami 24W, 36W i 48W. Co wybrać? Na pytanie to nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo jest ona uzależniona w dużej mierze od tego, jak długo i często planujesz korzystać z urządzenia oraz jakie stylizacje chcesz tworzyć. Lampa o mniejszej mocy, np. 24W, wcale nie jest gorsza. To doskonałe rozwiązanie, jeśli zamierzasz wykorzystywać ją w domu i robić głównie manicure lub/i pedicure hybrydowy. Jeżeli jednak chcesz z jej pomocą tworzyć skomplikowane stylizacje czy pracować na niej w salonie, rozważ wyższą moc;
  • rozmiar i kształt – dostępne na rynku lampy tylko na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Gdy przyjrzysz się im bliżej, szybko zauważysz, że mają one tak naprawdę różne kształty i rozmiary. Urządzenie powinno odznaczać się stosunkowo dużym rozmiarem i ergonomicznym kształtem, aby bez trudu można było w nim umieścić całą dłoń;
  • przydatne funkcje – podstawową z nich jest oczywiście utrwalanie wybranego produktu. Jak się jednak okazuje, wiele modeli odznacza się bardzo ciekawymi, praktycznymi zastosowaniami, które znacząco przyspieszają i ułatwiają pracę. Świetnym rozwiązaniem jest np. funkcja stopniowego zwiększania mocy, która zapobiega marszczeniu się lakieru i pieczeniu płytki paznokcia, funkcja szybkiego i równomiernego utrwalania, dostępność kilku trybów utwardzania.

Porównując wybrane lampy, zwróć uwagę ponadto na takie kwestie jak m.in. przejrzysty wyświetlacz, intuicyjność obsługi, sensor ruchu, wentylator, odczepiany spód, poziom hałasu generowany przez sprzęt. Poświęć chwilę na to, aby znaleźć lampę stworzoną właśnie dla Ciebie!