Festiwal Pierogów Świata

Już w niedzielę 26.07 zapraszamy Was do ogródka Klubu ISKRA przy Polu Mokotowskim na Festiwal Pierogów Świata.

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni.
Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.

Na miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, czy czebureki. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach kojarzących się ciepło z kuchnia babci.

Zabierzcie swoich najbliższych, fanów dobrego jedzenia i nie tylko. Niech każdy spróbuje i pozna te wspaniałe smaki. Na słodko? A może na słono z mięsem? Opcji będzie mnóstwo więc każdy znajdzie coś dla siebie!  Bezglutenowe? Wegańskie? Nie ma problemu! Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę!

Festiwal Pierogów Świata

Klub ISKRA Pole Mokotowskie
Niedziela 26 lipca
12:00-19:00

https://www.facebook.com/smacznytarg