Jak co tydzień wracamy z naszym ulubionym cyklem Dzieje się na mieście, żebyście nie przegapili żadnej imprezy ani wydarzenia kulturalnego w Warszawie!

kale

PIĄTEK 07.11.2014

FLIRTINI x ŁOWCY x BARSTUDIO x PAKAMERA

Flirtni zaczynają już świętować nadchodzącą premierę Heartbreaks & Promises vol. 2, z tej okazji wraz z Łowcami, Barem Studio i Pakamerą szykują dla Was najlepszą imprezę w mieście! Zagrają: DAVE LUXE (Montreal / Bruksela), Du:it (Heartbreaks & Promises), Mumbl€ (Rapperoni) oraz Jedynak & Ment XXL (Flirtini).

Be there or be square!

pakamera1

EXBOYFRIENDS x SKETCH NITE

Czego jak czego ale imprez, na których grają EXBOYFRIENDS czyli Kędzior i Kostor w naszym zestawieniu nigdy nie zabraknie!

PIĄTEK W PIĄTKACH x 55/ DRUGIE URODZINY 5/55

5/55, cykl imprez hip-hopowych na stałe związany z klubem 55, w najbliższy piątek obchodzi drugie urodziny. Tego wieczoru będziemy się bawić w rytm rapu, funku, breakbeatów i trapu, będą nieśmiertelne klasyki jak i świeża selekcja, o którą zadbają: DTL, PANDA, EKLEKTIK i HOMER.

DISTORTED CLUB: ITAL x AURORA HALAL x LUTTO LENTO x DWA OSIEM

Już w najbliższy piątek w ramach cyklu imprez Distorted Club w Dwa Osiem wystąpią ITAL, AURORA HALAL oraz LUTTO LENTO. Jak piszą organizatorzy zapowiada się długa noc z onirycznym techno prosto z NYC!

MICHAŁ BIELA x DWA OSIEM

Michał Biela, znany z takich zespół jak: Kristen, Ścianka czy Kings of Caramel, w kwietniu tego roku wydał solową płytę. Teraz macie okazję usłyszeć go na żywo!

MARSZ NA KAWĘ x DŁUGI WEEKEND

Marsz na Kawę jak zawsze niezawodny. W długi weekend czeka na nas: Piątkowa Rozgrzewka, Sobotni Cocktail Bar, Niedzielne Lenistwo, Szybki bar i Marsz w Marszu. Najbardziej czekamy na wtorek i pyszne pierogi ruskie, które z przyjemnością zjemy!!!

WARSAW RESTAURANT WEEKEND 2014

Warsaw Restaurant Weekend to okazja aby zjeść w najlepszych stołecznych restauracjach trzydaniowy obiad za stosunkowo niewielkie pieniądze. Sprawdźcie, które miejscówki przyłączyły się do wydarzenia!

BEFORE TAURON FESTIWAL NOWA MUZYKA 2015 x CHET FAKER x SOHO FACTORY

Koncert Cheta Fakera, co prawda biletów już nie ma, ale nie mogliśmy nie wpisać tego wydarzenia do naszego kalendarium. Może jakimś cudem uda Wam się jeszcze zdobyć bilety.

DJ BOOGIE B-DAY x BĄTĄ

Tego wieczoru w BĄTĄ zagra oczywiście Marcin Boogie Kraszewski, towarzyszyć mu będą m.in.: Michał Isaymikey Torzecki i Tomek Kleyff (CNE)!!!

distorted

SOBOTA 08.11.2014

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA x MUZEUM PAŁAC W WILANOWIE

Już 8 listopada wilanowski ogród rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł, a w kolejnych tygodniach zostaną rozświetlone jego kolejne części.

WARSAW SLOW MARKET VOL.2 x 1500m2 DO WYNAJĘCIA 

Podczas Warsaw Slow Market czeka na nas aż sześć różnych stref: moda, jedzenie, design, dziecko, chillout i sport. Wszystko dobre, bo polskie i w duchu idei slow lifestyle.

MÓWISZ MASZ x MATEUSZ HOLAK

Od 08.11 do 05.12 w kawiarni Mówisz Masz będzie mieć miejsce wystawa plakatów Mateusza Holaka, twórcy okładek płyt, plakacisty, producenta, gitarzysty, wokalisty oraz autora piosenek zespołu Kumka Olik i Małe Miasta. W sobotę o 17 zapraszamy na otwarcie wystawy.

OPROWADZANIE SOBOTNIE x MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Ustawienia Prywatności. Sztuka po Internecie”. W tym tygodniu przewodniczką będzie Katarzyna Witt – studentka V roku historii sztuki na UW.

WARSZAWA W BUDOWIE x MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

Projekt „Archiwa Najtlajfu” prezentuje życie artystyczne nocą i jego wizualną stronę. W sobotę po wystawie oprowadzi nas jej kurator – Tomasz Fudala.

5 URODZINY 1500m2 x BACARDI: DJ SLIINK, FLIRTNINI, AUER, ERR BITS, ZEIN

1500m2 ma już 5 lat! Napiszemy tylko tyle, że patrząc na listę zaproszonych gości, wiemy, że będzie grubo!

SUNGLASSES AT NIGHT x 55

Oksy i foty to przewodnia myśl sobotniej imprezy w Piątkach. Klub zapewnia profesjonalną foto-budkę, dzięki czemu na pewno nie zapomnimy tej nocy!

klub

NIEDZIELA 09.11.2014

IV TARGI NIEZALEŻNYCH WYTWÓRNI x ZNAJOMI ZNAJOMYCH

W Znajomych Znajomych będziemy mogli porozmawiać ze swoimi ulubionymi wydawcami. Nie będziemy ukrywać, że najbardziej czekamy na Brennnessel Records, wytwórnie z Wrocławia, w której nagrywają najlepsze zespoły elektroniczne: Kamp!, Rebeka i We Draw A.

THE DUMPLINGS x TOMEK MAKOWIECKI x LANCE FLARE (XXANAXX) DJ SET x 1500m2

1500m2 metrów do wynajęcia dalej świętuje swoje 5 urodziny, tym razem klub serwuje nam świetny koncert! The Dumplings i Makowiecki, tego na pewno nie można przegapić!

koncert

PONIEDZIAŁEK 10.11.2014

SHOWCASE MUZYKI PEDALSKIEJ x KLUBOJADALNIA EUFEMIA

Nie wiemy nawet jak to skomentować, po prostu chcemy już tam być!

niePOWIEM x AUER x ERR BITS x DJ DEF

Z uwagi na to, że dla większości z nas wtorek jest dniem wolnym od pracy, możemy bez wyrzutów sumienia bawić się również w poniedziałek i to przy beatach najlepszych, czyli Auera, Err Bitsa i DJ Defa.

PARTYIOTYZM POZYTYWNY x DZIK

Wszyscy razem świętujemy Dzień Niepodległości, nasz dzień! Zaczynamy już 10.11 w poniedziałek, kończymy we wtorek w jak najlepszych partyiotycznych nastrojach!

dzik

WTOREK 11.10.2014

WYKŁAD – 11 LISTOPADA PRZEZ PRYZMAT WSPÓŁCZESNOŚCI x ZNAJOMI ZNAJOMYCH

Znajomi Znajomych 11 listopada zapraszają na wykład pt. „11 listopada przez pryzmat współczesności”. Spotkanie poprowadzi autor Portalu Warszawskiego, licencjonowany przewodnik miejski – Daniel Echaust.

listopad

ŚRODA 12.11.2014

SBTRKT x SELECTOR x BASEN

W ramach tegorocznego Selectora wystąpi Aaron Jerome, kryjący się pod pseudonimem SBTRKT, jako support wystąpi Danei Moore, która już niedługo wydaje nowy minialbum.

CINEMAFORUM x KINOTEKA

Jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce, który co roku daje możliwość obejrzenia kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych jakie powstały w kraju i za granicą. Wstęp wolny!

CINEMAFORUM x FASHION FILM x KINOTEKA

W ramach Cinemaforum, będzie można zobaczyć również przegląd filmów modowych. W tej sekcji zostaną zaprezentowane etiudy filmowe i reklamy, traktujące modę jako idealne medium, które potrafi łączyć artyzm, surrealistyczną estetykę z komentarzem społecznym.

KINO

CZWARTEK 13.11.2014

ZAJĘCIA NA WYSTAWIE „USTAWIENIA PRYWATNOŚCI. SZTUKA PO INTERNECIE”

Już w najbliższy czwartek w Muzeum Sztuki Nowoczesnej będziemy mogli porozmawiać o tym jak Internet zmienił nasz świat i relacje międzyludzkie. Spotkanie przewidziane jest dla licealistów ale mile widziany jest każdy, bez względu na wiek.

POKAZ „DROGÓWKI” I SPOTKANIE Z BARTŁOMIEJEM TOPĄ x PRAWIE KINO

Prawie Kino tym razem szykuje dla nas pokaz filmu „Drogówka”. Zaraz po projekcji odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli w filmie Wojciecha Smarzowskiego, aktorem Bartłomiejem Topą, znanym również z takich filmów jak „Wesele” czy „Dom Zły”.

BOILER ROOM

Boiler Room, założony przez kilku znajomych w marcu 2010 roku w Londynie, szybko stał się jednym z najważniejszych projektów medialnych we współczesnej elektronice. W Warszawie zagrają: MO, Rebeka, Piotr Bejnar, Teielte, Maciek Sienkiewicz, Władysław Komendarek i Legowelt.

PONO x DJ DEF x KAZAN x HIP HOP CZWARTKI x PARKING BAR

Kolejna impreza z cyklu Hip Hop Czwartki na Parkingowej. Tym razem zagrają dla nas Pono, Kazan i DJ Def. Pamiętajcie, że czwartek to już prawie weekend!

parkingowa