Snujecie marzenia o nowych czterech kątach? Może warto pomyśleć o czymś ekstremalnym, jak domek na klifie? Zobaczcie niezwykły pomysł autorstwa biura projektowego Modscape.

Marzyliście kiedyś o domku na klifie z romantycznym widokiem na morze? Architekci z Modscape wyszli na przeciw tej fantazji rodem z romansów. Tyle tylko, że nie jest do domek w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Australijczycy postanowili, że ich budowla będzie częścią skały. Jeżeli masz lęk wysokości albo bujną wyobraźnię odradzamy kupno posesji w tym stylu.

Dom składa się z pięciu poziomów/kondygnacji. Wchodzi się do niego od garażu, potem mamy salon z jadalnią i kuchnią, trzy sypialnie, łazienkę, miejsce na jacuzzi oraz grilla. Projekt zainspirowany wąsonogami (morską podgromadą skorupiaków występującą na australijskim wybrzeżu) przylegającymi do kadłuba statku jest „odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poprosili Modscape o zbadanie możliwości projektowych dla nadmorskich działek położonych” na najmniejszym kontynencie. Obiekt ma być częścią klifu, a nie dodatkiem do krajobrazu. Wnętrze jest minimalistyczne, dzięki temu idealnie wpasowuje się w otaczającą przestrzeń.