Na pewno część z was czytała lub oglądała reportaż o osobach zmagających się z zespołem zbieractwa. Fotografka Corinna Kern postawnowiła pokazać to schorzenie w trochę inny sposób…

George Fowler to 72-letni mężczyzna chory na syllogomanię, potocznie nazywaną patologicznym zbieractwem. Polega to najczęściej na nabywaniu rzeczy o małej wartości lub nieużytecznych dla innych osób. Z reguły te przedmioty trzymane są w domu, co ogranicza przestrzeń życiową ich właściciela. Najczęstsze powody takiego zachowania to poczucie bezpieczeństwa oparte na trzymaniu różnego rodzaju obiektów i stosunek emocjonalny do nich.

Fotografka Corinna Kern spędziła z Fowlerem dwa miesiące, podczas których udokumentowała, czasem szokująco wszechstronne użycie wanny przez jej właściciela. Jedynie łazienka wymyka się spod rządów chaosu, a raczej schorzenia George’a. Kern chciała pokazać coś innego niż tylko zagracone do sufitu pokoje. Tytułowa wanna to w pewien sposób bezpieczne miejsce. Wszelkie brudne plamy, zanieczyszczenia, ale także problemy i niepokoje są tu usuwane.