Zostali poniekąd wywołani do tablicy recenzją „Dlaczego oni, a nie my”, która ukazała się na e.Czasie Kultury. Powieści Engelkinga, Wojtaszczyka i Zielińskiej w ciekawy sposób portretują ich rówieśników, jednocześnie starając się odnaleźć przyczynę rozpadu społecznych i rodzinnych więzi. Autorzy znaleźli się na liście najlepszych debiutów literackich 2014 według magazynu Newsweek. Na ich wspólnym spotkaniu autorskim sprawdzimy, co z tej konfrontacji wyniknie.

 

 

Wojciech Engelking: jego debiutancka książka „(niepotrzebne skreślić)” nazywana jest pierwszą powieścią pokolenia umów śmieciowych; to przejmująca, realistyczna, przypowieści o złudnej potędze pieniądza, kompleksach i bezwzględności.

Kuba Wojtaszczyk: główny bohater jego debiutanckiej powieści „Portret trumienny” – Aleks udowadnia, że pokrewieństwo to czysto umowna kategoria i w pewnym momencie rodzina to już tylko grupa obcych jemu ludzi. Z Kubą mieliśmy okazję porozmawiać zaraz po wydaniu „Portretu”: klik.

Aleksandra Zielińska: jej debiut „Przypadek Alicji” to opowieść o studentce farmacji, która po imprezowej nocy zachodzi w ciążę. Powieść klimatem nawiązuje do „Wstrętu” czy „Dziecka Rosemary” Polańskiego.

 

Co? Debiutanci: Engelking, Wojtaszczyk, Zielińska x spotkanie autorskie

Gdzie? MiTo, Waryńskiego 28

Kiedy? 21/02/2015, godz: 18:30

WIĘCEJ INFO