Szkocja to nie tylko szkocka krata, mężczyźni w kiltach i dudy. To miejsce, w którym można się zakochać się w krajobrazie, zamkach, gościnności i nietkniętej przez człowieka naturze. Sprawdź 6 powodów, które sprawią, że to miejsce Cię zauroczy!

1. Góry

W Szkocji leży najwyższe pasmo górskie w całej Wielkiej Brytanii. Nazywa się je Grampiany. Wiele tutejszych rzek i strumieni bierze tu swój początek.

2. Urokliwe domki

Tutejsze budownictwo zachowało dawny, kamienny sznyt. Jego surowość pięknie wpisuje się w krajobraz deszczowej, mglistej Szkocji. Dodatkowym atutem miejscowych domów jest również ich położenie: nad jeziorami, na klifach, zboczach gór.

3. Zamki

W kraju o wielkości 2 województw mazowieckich istnieje 2 tysiące zamków. Każdy z nich ma swoją legendę i historię. Obecnie większość z nich jest w prywatnym posiadaniu.

4. Drogi

W Szkocji jakość dróg jest dobra. Większość z nich wiedzie przez nie zaludnione jej części, pomiędzy wzgórzami tworząc spektakularne serpentyny.

5. Jeziora

Mieszczące się tu jeziora powstały głównie w nieckach wyrzeźbionych przez lodowiec. Najsłynniejsze z nich to Loch Ness. Popularność zawdzięcza potworowi znanemu jako Nessie, rzekomo zamieszkującemu jego głębiny.

6. Whisky

Słynna szkocka to powód do dumy dla wszystkich Szkotów. Miłośnicy tego trunku doceniają jego walory na całym świecie. Uważany niekiedy za odrębny gatunek alkoholu: Scotch. Leżakuje przynajmniej 3 lata.

Który powód zachęca Was najbardziej? Dla nas kombinacja powyższych sprawia, że Szkocja wskoczyła na szczyt listy Must See:-)

 

Foto: via Pinterest