Deska do krojenia jest stałym elementem każdej kuchni. Bez niej nie wyobrażamy sobie gotowania: krojenia, ciachania i siekania owoców, warzyw czy mięsa. Skutecznie chroni ona blat kuchenny od zniszczenia. Do wyboru mamy całe mnóstwo pięknych desek, na których aż szkoda kroić..

Materiałem, z którego najczęściej wykonane są deski jest plastik i drewno. Plastikowe deski produkowane masowo nie dorównują drewnianym trwałością ani urodą. Drewno jest naturalnym materiałem, który pięknie komponuje się z kuchnią w stylu eko. Widoczne na nim usłojenie podkreśla pochodzenie materiału. Drewno jest plastycznym i łatwym w obróbce materiałem. Z łatwością można dawać mu pożądany, dowolny kształt. Przybiera wesołe i apetyczne formy: słodkiego ananasa, wieloryba, plastra miodu, piłki do rugby i chmury.

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy poranki. Wesoły, kreatywny design wprawi nas w dobry nastrój od samego rana. Zabawne kształty desek zachęcą dzieci do nauki gotowania i od najmłodszych lat zaszczepią w nich miłość do dobrego wzornictwa. Deska mogą nam posłużyć za element zdobienia stołu podczas miłych spotkań w gronie przyjaciół. Kawałki sera na niej podane, w towarzystwie dobrze dobranego wina będą smakować wyśmienicie.

 

Źródło: pinterest

Zobacz więcej na pakamera