Plac zabaw to obowiązkowy punkt na mapie miasta każdego rodzica. Jest miejscem, w którym spotykają się dzieci i rodzice. To specjalnie wydzielone miejsce, w którym dzieci mogą do woli szaleć i dawać upust nadmiarowi energii. Zobaczcie najciekawsze place zabaw z całego świata!  

Ich historia sięga roku 1877. W angielskim Birmingham powstał pierwszy plac zabaw na świecie. Od tamtego czasu stawał się coraz popularniejszy. Dziś już nikt nie wyobraża sobie bez niego miejskiego krajobrazu. Ma on za zadanie pobudzać dziecięcą wyobraźnię, sprzyja socjalizacji i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Dzieci mają okazję powspinać się, pohuśtać bez obawy, że zniszczą czyjeś mienie i będą mieć z tego powodu kłopoty. To kraina nieograniczonej fantazji i radosnej zabawy. Place zabaw przyjmują najprzeróżniejsze formy, między innymi: huśtawek przywieszonych do mostu, kubistycznych labiryntów, łodzi podwodnej, kopców kreta i pałacu rodem z bajek Disneya. Twórcy placów zabaw bawili się równie dobrze jak dzieci dla których powstały wesołe projekty.

Przeciwnicy placów zabaw twierdzą, że są one tworem nienaturalnym, gdyż ograniczają dziecięcą ekspresję do kilku metrów kwadratowych. Mimo takich argumentów posiadają one więcej zwolenników niż sceptyków. Są miejscem spotkań rodziców, często matek będących na urlopie macierzyńskim. Rozmowy, które nawiązują się podczas obserwowania bawiących się dzieci sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni.

 

Źródło: pinterest