5 przydatnych akcesoriów, które warto mieć w kuchni

Urządzasz swoją wymarzoną kuchnię? A może wybierasz prezent na parapetówkę? Z pewnością Twoje kroki zaprowadzą Cię na dział kuchenny. To pomieszczenie przez wielu uważane za serce domu. Aby dobrze spełniało swoją funkcję, musi być odpowiednio wyposażone. Garnki, patelnie, talerze – o tego rodzaju urządzeniach i naczyniach z pewnością nie zapomnisz. Podczas gotowania może się jednak okazać, że pod ręką nie masz potrzebnych akcesoriów. Sprawdź zatem, które z nich warto mieć w kuchni.

1. Waga kuchenna – niezbędnik do wypieków

Lubisz piec babeczki i ciasta? W takim razie w Twojej kuchni nie może zabraknąć wagi kuchennej. Okaże się niezbędna nie tylko w przypadku słodkości. Pomoże także w przyrządzeniu naleśników, ciasta na pizzę i wielu innych wytrawnych przekąsek. Wprawieni kucharze nierzadko odmierzają składniki “na oko”, lecz osoby początkujące zdecydowanie częściej wolą posługiwać się sprawdzonymi przepisami. A w niektórych przypadkach i doświadczeni fani gotowania muszą użyć wagi kuchennej, chociażby przy wypiekaniu biszkoptu.

2. Minutnik kuchenny – pomocnik w gotowaniu

Twoje ulubione śniadanie to jajka na miękko? Na obiad zdarza Ci się przyrządzać steki? Minutnik kuchenny będzie zatem Twoim sprzymierzeńcem. Występuje w dwóch odmianach: mechanicznym i elektrycznym. Elektroniczny minutnik kuchenny wydaje się lepszym wyborem, ponieważ jest bardziej precyzyjny. Warto jednak od razu zakupić do niego zestaw baterii, bo po pewnym czasie zajdzie konieczność ich wymiany. Jeśli należysz do osób, którym utrzymanie porządku w kuchni sprawia trudność, wybierz minutnik kuchenny z magnesem. Dzięki temu powiesisz go na lodówce i zawsze będzie w zasięgu wzroku. Minutnik kuchenny może występować w wielu ciekawych wzorach. Sprawia to, że stanie się jednocześnie ciekawą dekoracją.

3. Łopatki i łyżki kuchenne z drewna

Z pewnością nie raz będziesz dusić mięso na patelni bądź podsmażać na niej warzywa. Do tego celu przydatne okażą się łyżki kuchenne wykonane z drewna. Wykonanie z tego materiału sprawia, że nie rysują dna patelni, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku teflonu. Drewniane łopatki kuchenne sprawdzą się też doskonale do przygotowania jajecznicy czy nawet przewrócenia naleśników. Jeśli zastąpisz je zwykłym widelcem, to trwałość Twojej patelni znacząco się skróci, chociażby z uwagi na zarysowania.

4. Wyciskarka do czosnku

Czosnek nadaje smaku wielu potrawom. Okaże się niezbędny zwłaszcza, gdy preferujesz kuchnię włoską. Nie zabraknie go także w daniach kuchni polskiej. Przy wyposażeniu kuchni łatwo zapomnieć o wyciskarce do czosnku, ponieważ jest drobna i niepozorna. Szybko jednak zauważysz, że siekany czosnek nie zapewnia tyle samo smaku, co wyciskany, a przy tym siekanie pochłania znacznie więcej czasu.

5. Pojemnik na cytrynę

Pijesz herbatę z cytryną? A może dodajesz ją do wody? Jeśli nie, to powinieneś to zmienić. Cytryna to nieocenione źródło witaminy C, dlatego warto ją uwzględnić w diecie. Rzadko kiedy zużywa się ją całą na raz. Niestety, po przekrojeniu szybko wysycha, przez co musisz ją wyrzucić. Wypadałoby zatem coś z tym zrobić. Doskonałym rozwiązaniem będzie pojemnik z kloszem na cytrynę. Nie zabiera wiele miejsca, a chroni przed wyschnięciem. Jeśli już o cytrynie mowa to warto wyposażyć się także w wyciskarkę do cytryn.

Minutnik kuchenny, waga kuchenna a może pojemnik na cytrynę? Czy wszystkie te akcesoria masz w swojej kuchni? Jeśli nie, to z pewnością warto to zmienić!