Żarcie Na Kółkach nie ustaje w karmieniu pod chmurką, a pogoda tylko zachęca! Kolejny smaczny przystanek spotkań z najlepszymi food truckami w Polsce będzie miał miejsce na Stadionie Syrenki 18 i 19 czerwca. Tym razem nie tylko coś dla ciała, ale również dla ducha! Podczas Pikniku odbędą się warsztaty kulinarne, wykłady, live cooking, oraz liczne aktywności dla najmłodszych foodtruckożerców.

Szamochody, jadłowozy, mobilne gastronomie, foodtrucki – słowem Żarcie Na Kółkach z każdym sezonem są coraz popularniejsze. W lecie, gdy na ulicach jest ich najwięcej są najmocniej okupowane przez gości, którzy rezygnują z siedzenia w dusznych restauracjach na rzecz rozmaitych dań na świeżym powietrzu prosto z ciekawego samochodu. A foodtruckowcy prześcigają się w pomysłach na oryginalne menu – bo poza niekwestionowanych królem street foodu, jakim jest burger, na ulicach spotykamy auta z daniami z całego świata: Meksyk, Japonia, Węgry, Włochy, Anglia, Polska, Chiny, Jamajka – długo można wymieniać. A spektrum dań jest coraz szersze: kanapki, zupy, lody, ciastka, wafle, sushi, ryby, tacos, zapiekanki, gofry, dania fit i wege, szejki, koktajle, naleśniki.

Tym razem podczas zlotu, odbędzie się prawdziwe stołeczne piknikowanie. Żarcie Na Kółkach zadbało o to, żeby goście mieli co robić między pierwszym śniadaniem, a późną kolacją, zjedzoną zaraz po obfitym lunchu. Wszyscy ci, którzy wybiorą się na piknik, będą mieli również możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych. Goście dowiedzą się między innymi czym jest Super Food i jak gotować przy jego wykorzystaniu, dzięki warsztatom organizowanym przez Jagnę Niedzielską. W sobotę odbędzie się live cooking z udziałem Kuby Korczaka, a w niedziele pokaz organizowany przez Cook Up, również w towarzystwie znanego kucharza. Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy, zdecydowanie będą miały gdzie spędzić aktywnie czas. Zajmą się tym animatorzy ze skakanka.com.pl, którzy przygotowali mnóstwo zajęć dla dzieci: gry planszowe, trampolina, ścianka wspinaczkowa, warsztaty, zabawy, malowanie i wiele innych.

Więcej info: www.facebook.com/events/233394473696781