Wystawa zdjęć Warszawy lat 50.
Na niniejszej wystawie prezentowane są fotografie, autorstwa Zbyszka Siemaszki, ukazujące Warszawę lat 50tych. Taką, w jakiej żyli bohaterowie powieści Leopolda Tyrmanda, jak i on sam. Nie są to już tylko ruiny wykrwawionego miasta, ale odradzająca się stolica państwa. Co prawda na każdym kroku widać jeszcze ślady wojny, ale widać także trud z jakim „Cały naród buduje swoją stolicę”. Obok nowych, pięknych domów, straszą jeszcze kikuty zbombardowanych kamienic. Lśniący Pałac Kultury i Nauki wygląda czasem jakby sztucznie wklejony. Lecz są to wszystko przejawy życia na powrót tętniącego w żyłach miasta. Jego mieszkańcy nie są już rozbitkami, kryjącymi się w ruinach, tworzą nową Warszawę, codziennym harmiderem na placach, ulicach, w kinach, parkach, tramwajach, autobusach…
Zachęcamy do odnalezienia tych miejsc na kartach powieści Leopolda Tyrmanda, którą zadedykował stolicy następującymi słowy: „Mojemu rodzinnemu miastu – Warszawie”!
W ramach cyklu Warszawa Tropami Złego będziecie mieli okazję uczestniczyć jeszcze w wielu ciekawych wydarzeniach, będziemy informować Was na bieżąco! A na razie… marsz do Prasowego oglądać zdjęcia, no i 18. lutego zapraszamy serdecznie na wykład Jarosława Zielińskiego na temat tyrmandowskiej Warszawy, tej z połowy minionego wieku.
Co? Cykl Warszawa Tropami Złego
Gdzie? Bar mleczny PRASOWY
Kiedy? 10/02-01/03
Więcej info: https://www.facebook.com/events/574640649298001/
WARSZAWA-TROPAMI-ZŁEGO-w-Prasowym 51-622-1-M 51-634-2-M