Vintage Touche – nowa kolekcja miarki UMIAR

Elegancka, wyrazista ale nadal prosta, wykonana ze szlachetnych materiałów… O biżuterii UMIAR można by tak prawić bez końca. Najnowsza kolekcja „Vintage Touche” to kolejny powód do zachwytów nad tym polskim brandem. Łączy ona w sobie ducha art déco i nowoczesny minimalizm.

Marka założona przez Magdalenę Brzozowską i Malwinę Wysińską od początku jest wierna swoim ideom i wartościom. Od zawsze zależało im na zrównoważonej modzie, która mogą łączyć ze szlachetnymi materiałami i rzemieślniczym doświadczeniem. Dlatego wszystkie biżuteryjne skarby, wykonywane są ręcznie w małych polskich pracowniach z wieloletnimi tradycjami.

Na sezon jesień-zima 2019/20 projektantki marki UMIAR, łączą swój charakterystyczny minimalistyczny styl z inspiracjami zaczerpniętymi ze świata vintage. I to dosłownie! – Jakiś czas temu poznałyśmy pana, którego rodzina od pokoleń zajmowała się odlewaniem metali. On jednak nie przedłużył tradycji rodzinnej i chciał pozbyć się wszystkich gum. Pomyślałyśmy, że odzyskanie chociaż kilku wzorów, jakie wylądują na śmietniku, to dobry pomysł. Obejrzałyśmy setki starych form odlewniczych i wybrałyśmy z nich kilka, które postanowiłyśmy przywrócić do życia – mówią projektantki.

Najnowsza kolekcja o nazwie „Vintage Touche” to zgrabna mieszanka minimalistycznego stylu UMIAR z elementami vintage. Każdy element linii to doskonale dopracowany projekt, którego wyróżnia dbałość nawet o najmniejszy detal. Nie brakuję tu wyrazistych pierścieni – które doskonale prezentują się gdy noszone są po kilka sztuk, pięknych naszyjników z masywnymi medalionami czy kolczyków, które utrzymano w klimacie modnego art déco. W kolekcji „Vintage Touche” znajdziemy również subtelne zawieszki, piny czy spinki do włosów z motywem księżyca. Twórczyniom marki zależało na stworzeniu linii, w której każda kobieta odnajdzie cząstkę siebie. Naszym zdaniem absolutnie im się to udało!

Nowa kolekcja dostępna jest już w całości na platformie Pakamera.pl, aby ją zobaczyć wystarczy przejść tutaj! Taka niezwykła biżuteria może być również doskonałym gwiazdkowym prezentem. Z pewnością sprawi ona sporo radości każdej obdarowanej nią osobie.

zdjęcia: Magdalena Kozicka
modelka: Karina / Rebel Models
stylizacje ze sklepów vintage oraz własnych szaf: Malwina Wysińska, Magdalena Brzozowska
makijaż i włosy: Sandra Majewska
produkcja: agencja Fashion Valley