NEXTPOP Songwriters’ Label prezentuje singiel SALK Dziecinada. Singiel jest zapowiedzią albumu Matronika, którego premiera odbędzie się 21 kwietnia. W tym dniu SALK zaprasza do Poznania na swój koncert w ramach Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2017.

SALK (Selkie And the Lighthouse Keepers) to zespół utworzony w Krakowie przez trzech muzyków i poetę. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją Song of the Sea i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami i poezją. Utwór Dziecinada to drugi singiel zapowiadający debiutancki album zespołu pt. Matronika, który ukaże się w kwietniu. Muzykę do utworu skomponowali Marcela Rybska i Michał Sarapata, a autorem słów jest Kamil Kwidziński. Pierwszy singiel pt. Matronika zespół zaprezentował podczas Koncertu Debiutów na 53. KFPP w Opolu w 2016 roku.

Dziecinada jest jednym z najpogodniejszych utworów, jakie będzie można usłyszeć na albumie. „Gęsty wokal”, przywodzący na myśl wielkomiejski pęd, skontrastowany jest tutaj z syntetycznym basem oraz elektroniką, która brzmi świeżo, wiosennie. Ta elektroniczna i dzika natura utworu rozjaśnia tęsknotę i naiwność, która od początku do końca dominuje w warstwie tekstowej. Dziecinada to pędzący smutek, podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu pierwotnego uczucia, z nadzieją, że to uczucie rzeczywiście istnieje. Doskonale wydaje się to rozumieć Dorota Tylka, odpowiedzialna za grafiki oraz lyric video, towarzyszące utworowi.” – SALK