Low Island ujawniają tytuł i datę premiery płyty oraz dzielą się kolejnym singlem!

Radiohead, Glass Animals i Foals sprawili, że Oksford wraz z okolicami zaczął coraz bardziej wyróżniać się na muzycznej mapie Wielkiej Brytanii. Sukces i historia tych grup stała się inspiracją dla wielu artystów wybierających muzyczną ścieżkę kariery. Wszystko wskazuje na to, że w mieście rodzi się kolejny talent – oksfordzki kwartet Low Island zaczyna coraz bardziej przyciągać uwagę nie tylko fanów muzyki, ale też krytyków i dziennikarzy.

Rok 2020 Low Island spędzili na pracy nad nowym materiałem, grupa powołała do życia własną wytwórnię Emotional Interference oraz wydała dwa single wraz z ich alternatywnymi wersjami oraz licznymi klipami live. Początek 2021 roku jest dla Brytyjczyków równie emocjonujący. Zespół zdradził, że ich debiutancki album „If You Could Have It All Again” ukaże się 16 kwietnia! Low Island rzucają nieco więcej światła na nadchodzące wydanie i dzielą się też kolejnym singlem „Feel Young Again”.

“Utwór „Feel Young Again” odnosi się do toksycznego związku, nie z osobą, ale z częścią siebie, która musi odpuścić. Ta część często sprawia, że cierpisz, ale z powodu zażyłości i strachu przed zmianą nie możesz z niej zrezygnować. Chodzi o wzięcie tej rzeczy, uczucia lub nastroju w ostatni taniec, zanim w końcu pozwolisz jej odejść” – wyjaśnia wokalista, Carlos Posada.

Debiutancka płyta Low Island podsumowuje minione lata młodości, które w ich przypadku były wypełnione cyklicznymi konfliktami, bolesnymi startami i nieszczęśliwą miłością, ale daje również nadzieję na lepszą przyszłość. Album jest pełen tanecznych hitów i delikatniejszych, bardziej introspekcyjnych perełek łączących nieskazitelną elektronikę z wrażliwością art-rocka. Start pre-orderu 25 stycznia tutaj.

Grupa została założona w 2016 roku w Oksfordzie i tworzy ją czwórka przyjaciół z dzieciństwa: wokalista i multiinstrumentalista Carlos Posada, producent Jamie Jay, basista Jacob Lively i perkusista jazzowy Felix Higginbottom. Zespół na swoim koncie ma wydane już 4 minialbumy, wraz z którymi ich brzmienie ewoluowało od przytłumionego falsetu z pierwszej EP-ki “Just About Somewhere” do bardziej wyrazistego elektronicznego popu z ostatniego wydania “Shut Out The Sun”.

Low Island posiada wyjątkowy dar łączenia podnoszącej na duchu elektroniki z intymnymi balladami, które trzymają słuchacza w napięciu. Ich teksty odnoszą się do odczuwanej przez wiele osób samotności, męskiej kruchości i miłości. Zespół w swojej muzyce splata inspiracje jazzem, indie, muzyką klasyczną i taneczną, a efektem tego połączenia jest melancholijna, ale optymistyczna ścieżka dźwiękowa.

Oprócz pisania nowego materiału na swój debiutancki album, grupa czas lockdownu spędziła na pogłębianiu swojej wiedzy na temat przemysłu muzycznego oraz tego jak przetrwać w świecie post-Covidu. Z tego narodziła się ich własna wytwórnia, Emotional Interference, której celem jest danie zespołowi swobody w tworzeniu muzyki, podejmowania ryzyka i bycia w pełni niezależnym.

Więcej nowinek muzycznych znajdziesz na EXAMPLE.PL