Rozen wydaje nowy singiel i zapowiada debiutancką płytę.

Romantyczny zespół Rozen właśnie wydał swój trzeci singiel. Utwór „Tańczyć” utrzymany jest w szlachetnie folkowym klimacie i zapowiada debiutancką płytę grupy. Album ukaże się już w kwietniu 2021 r.

 

 

Tańczyć” to nowy, trzeci już singiel zapowiadający debiutancką płytę Rozena. Utwór przybrał formę marzycielskiej, folkowej historii miłosnej opowiadanej z perspektywy dwojga nieznajomych. Oboje, chociaż nigdy się nie spotkali, łączą wspólny, powracający sen oraz miejsce, w którym niespodziewanie się znaleźli. Utwór opowiada o rodzącym się uczuciu, ale ma też drugie dno – to, czego szukamy, może być tam, gdzie nigdy byśmy nie przypuszczali. Piosenka posiada barwny tekst, folkowy sznyt oraz… dancingowy klimat.

Specjalnie na potrzeby utworu „Tańczyć” skład zespołu został poszerzony o instrumenty dęte. Gościnnie pojawili się w nim Maniucha Bikont i Szczepan Pospieszalski z zespołu Tęgie Chłopy, Barbara Baska oraz Kazik Nitkiewicz z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Utrzymany w dancingowym nastroju teledysk wyreżyserowała Ola Hulbój.

Klip jest dostępny na oficjalnym kanale YouTube wytwórni FONOBO Label. Nakładem właśnie tego wydawnictwa ukaże się debiutancka płyta Rozena, której premiera została zaplanowana na kwiecień 2021 r.

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Jak sami mówią, zajmują się opowiadaniem historii o tym co wspólne. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń – miłości, tęsknoty, nadziei czy straty. Dzięki wspólnej, muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji, poetyckie teksty. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Choć nie może żyć bez grania, muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Lider zespołu na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej, a grę na gitarze zaczynał ćwicząc wraz z tutorialami na YouTubie – jest samoukiem. Pierwsze swoje piosenki chował romantycznie do szuflady. Oprócz Andrzeja Rozena w skład zespołu wchodzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do zakładki MUZYKA.