Rodzaje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy to idealne rozwiązanie dla osób, których naturalne rzęsy są krótkie lub niezbyt gęste. W pewnych przypadkach nawet tusz do rzęs nie jest w stanie znacząco poprawić oprawy oczu. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem są sztuczne rzęsy. Aktualnie wśród najbardziej popularnych rodzajów sztucznych rzęs trzeba wymienić rzęsy na pasku, kępki rzęs i pojedyncze rzęsy. Zajmiemy się dzisiaj ich omówieniem.

Czym charakteryzują się rzęsy na pasku?

Rzęsy na pasku to najlepsze rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami. W tym przypadku zestaw pojedynczych rzęs jest przyczepiony do paska, sprawiając wrażenie naturalnej oprawy oka. Dużą zaletą rzęs na pasku jest łatwość aplikacji. Ten rodzaj rzęs jest nieco mniej komfortowy niż rzęsy kępki. W związku z tym specjaliści zalecają ich przycięcie w celu indywidualnego dopasowania do oka. W tworzeniu stylizacji przy użyciu rzęs na pasku jedynym ograniczeniem wydaje się być tylko wyobraźnia. Można dowolnie modyfikować ich styl i kolor, tworząc np. rzęsy ombre.

Dobierając rzęsy na pasku, należy zwrócić uwagę, aby nie wystawały one poza linię oka. Jeśli dany model jest za duży, stylistka powinna przyciąć pasek z jednej strony. Przed założeniem pasek trzeba posmarować specjalnym klejem. Początkowo klej ma kolor biały, dzięki czemu można bez trudu stwierdzić, w którym miejscu jest go zbyt mało. Rzęsy na pasku trzeba zakładać, zaczynając od zewnętrznego kącika oka.

Czym charakteryzują się kępki rzęs?

Rzęsy kępki są wybierane przede wszystkim przez osoby, które na co dzień zajmują się wizażem. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ rzęs zakłada się pojedynczymi kępkami. Dzięki temu można bardzo skutecznie uzupełnić zagęszczenie naturalnej linii rzęs. Kępki rzęs występują najczęściej w trzech długościach. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad stylistyką oprawy oka. Długość kępek rzęs trzeba dopasować do naturalnej długości własnych rzęs. Co ciekawe zakładając rzęsy w kępkach, można „zmieszać” ze sobą różne długości. Wybierając rodzaj sztucznych rzęs, należy też wziąć pod uwagę naturalny kształt oka.

Rzęsy na kępki dają możliwość wielokrotnego użytku. Już po kilku minutach pracy stylistki można uzyskać efekt powiększenia oka, które zyskuje niepowtarzalny charakter. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiału rzęsy nie odkształcają się, są miękkie i delikatne.

Czym charakteryzują się pojedyncze rzęsy?

Podstawową zaletą pojedynczych rzęs jest ich trwałość. Pod tym względem przebijają opisane wcześniej rodzaje. O ile rzęsy na pasku lub w kępkach można także założyć samodzielnie w domu, to pojedyncze rzęsy powinna aplikować wykwalifikowana stylistka. Tylko w taki sposób można uzyskać pożądany efekt.

Sztuczne rzęsy to idealny sposób na zagęszczenie i wydłużenie naturalnych rzęs oraz wyraźną poprawę oprawy oka. Rezultat zależy w tym przypadku nie tylko od rodzaju rzęs, ale przede wszystkim od umiejętności i wizji osoby, która je zakłada.