Who Is The Dreamer – nowy singiel od Fried Dough

Wiosną 2019 roku zespół Fried Dough odbył swoją pierwszą trasę koncertową w Polsce, odwiedzając Kraków, Warszawę oraz Gdańsk. Teraz powracają z wybuchowym, a jednocześnie ambientowym singlem pt. „Who Is The Dreamer”. Ten wyjątkowy utwór pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych 12 maja 2020.

Ten epicki, instrumentalny kawałek został zainspirowany serialem Twin Peaks The Return. Do utworu powstał również hipnotyzujący, psychodeliczny teledysk. Who Is The Dreamer pojawi się na nadchodzącym albumie zespołu „Mad Liquid Space”, którego premierę zaplanowano na 2 czerwca 2020 roku. Na krążku pojawią się kompozycje bogate w wielowarstwowe syntezatory rodem z Blade Runner, połączone z ciężkimi groove’ami inspirowanymi techno.

Fried Dough to eksperymentalny zespół elektroniczny z Kanady. W swojej twórczości łączą elementy trip hopu, psychodelii, IDM i rocka. Ciemne i ambientowe struktury piosenek płynnie przekształcają się w powolne i nastrojowe rytmy, a wypadkową tej mieszanki jest intrygująca, momentami tęskna elektronika.

Fried Dough na Facebooku, Instagramie i Spotify.

EXAMPLE.PL