Co warto wiedzieć o doborze skarpetek do różnych sytuacji?

Skarpetki to ta część codziennego ubioru, na którą często nie zwracamy uwagi. To błąd! Od wyboru skarpetek zależeć będzie nie tylko nasz wygląd. Co równie ważne, skarpetki powinniśmy dobierać w zależności od sytuacji, w której się znajdziemy. Inne należy bowiem zakładać na spotkania biznesowe, inne zaś do obuwia sportowego. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy kilka najważniejszych porad dotyczących tego, jak dobierać skarpetki do różnych okazji.

Rewolucja skarpetkowa

W ciągu ostatnich lat podejście do skarpetek uległo znacznym zmianom. Poszerzyła się również oferta producentów tej części ubioru. Oprócz klasycznych wzorów znajdziemy przykłady skarpetek, które przełamują konwencje i utarte schematy. W rezultacie skarpetki są dziś uważane za istotną część ubioru, której nie należy pomijać w naszej garderobie.

Skarpetki do stroju eleganckiego

Wszelkie spotkania biznesowe, formalne czy uroczyste to sytuacje, w których musimy szczególnie zadbać o nasz wygląd. W jaki sposób powinniśmy więc dobierać skarpetki do garnituru?

Warto pamiętać, że skarpetki dobieramy przede wszystkim uwzględniając wygląd naszych spodni oraz obuwia. Są to dwie części garderoby najbliższe skarpetkom, a przez to najbardziej wpływające na ich prezencję. Jeśli zamierzamy założyć czarny garnitur oraz obuwie, wówczas jedynym sensownym rozwiązaniem jest sięgnięcie również po czarne skarpetki. Do garnituru w odcieniach granatu, szarego lub brązu warto dobrać skarpetki o podobnej barwie.

Generalną zasadą w czasie komponowania strojów formalnych jest unikanie niepotrzebnego kontrastu. Pomoże to nam zachować ciągłość stylizacji oraz uzyskać maksymalnie elegancki wygląd.

By jednak nie wyglądać zbyt nudno, można sięgnąć po skarpetki dopasowane pod kątem barwy, ale uzupełnione o delikatne wzory. Mowa przede wszystkim o skarpetkach czarnych, granatowych lub grafitowych, ozdobionych niewielkimi, powtarzającymi się motywami. Pomogą nam uzyskać elegancki wygląd, a zarazem dodadzą mu nieco energii. W skarpetki tego typu zaopatrzyć się możesz na stronie: kabak.com.pl.

Skarpetki do stroju sportowego

Skarpetki do obuwia sportowego powinniśmy wybierać przede wszystkim pod kątem ich praktycznych właściwości. Powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które zagwarantują nam komfort podczas codziennych aktywności, a także w czasie treningu, biegania, ćwiczeń na siłowni i innych.

Szczególnie popularne są skarpetki z bawełny organicznej, które są miękkie, przyjemne w dotyku. Bawełna pomaga także w odpowiedniej wentylacji stopy oraz odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz.

Ponadto, w wyborze skarpetek sportowych warto uwzględnić anatomiczną budowę stopy i wybrać takie, które będą dokładnie do nich przylegać. Oprócz skarpetek uniwersalnych znajdziemy także te dedykowane dla konkretnej – lewej lub prawej – stopy, a także skarpetki wyposażone w odpowiednie, płaskie szwy. Pomagają one w zredukowaniu ilości obrażeń, które mogłyby powstawać po intensywnym treningu lub całym dniu spędzonych na nogach.