Włosy zimą. 5 rzeczy o których musisz pamiętać.

Zima niesie ze sobą nie tylko uroki białego puchu i przytulnych wieczorów przy kominku, ale także wyzwania dla kondycji naszych włosów. Chłodne temperatury, suche powietrze i częste noszenie czapek mogą wpływać na wygląd i zdrowie naszej czupryny. Jak zatem zadbać o włosy zimą, utrzymując jednocześnie modny wygląd? Oto 5 rzeczy o których wato pamiętać.

1. Intensywne Nawilżanie włosów zimą.

Zimowe powietrze  jest suche, co może prowadzić do utraty wilgoci przez włosy. Trzeba zatem pamiętać, że intensywne nawilżanie to podstawa. Oleje, maski nawilżające i odżywki o głębokim działaniu są kluczowe w utrzymaniu wilgoci, zapobiegając łamliwości i matowieniu włosów.

2. Ochrona włosów przed szkodliwym wpływem zimna

Zima to czas, gdy nasze włosy są szczególnie narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne, takie jak mróz i wiatr. W tym sezonie stawiamy na produkty ochronne, które tworzą barierę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oleje termoochronne, oraz odżywki pomagają w utrzymaniu zdrowego wyglądu włosów nawet w trudnych warunkach zimowych.

 

3. Czapka: jak jak ją nosić?

Zimą często sięgamy po ciepłe czapki, ale czy zastanawialiście się, jak wpływają one na fryzurę? Postaw na fryzurę, która bedzie wyglądała swietnie zarówno z czapką, jak i bez niej. Delikatne fale, luźne upięcia czy eleganckie koki to doskonałe opcje na zimowe dni.

4. Hybrydowa pielęgnacja włosów.

Wybieraj produkty, które łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne i stylizacyjne. Hybrydowe serum czy kremy do stylizacji oferują ochronę przed warunkami atmosferycznymi, jednocześnie nadając włosom połysk i sprężystość.

5. Postaw na naturalność.

W zimie warto postawić na naturalność. Lekko rozpuszczone fale, subtelne upięcia czy delikatne loki to trendy, które zdobią włosy w sezonie zimowym. Unikajmy zbyt sztywnych i skomplikowanych stylizacji, a zamiast tego podkreślmy naturalne piękno naszych włosów.

Przeczytaj taże o mitach związanych z pielęgnacją włosów, które nie powinnaś wierzyć. 5 włosowych mitów, w które nie powinnaś wierzyć.