Pohoda Festival – kolejne gwiazdy dołączają do line-upu

Odbywający się u naszych Słowackich sąsiadów Pohoda Festival to zdecydowanie jedna z ciekawszych festiwalowych propozycji na 2020 rok. Z każdą edycją przybiera on na sile, serwując genialny line-up i gorącą atmosferę.  Wśród zapowiedzi na przyszła edycję nie brakuję takich wykonawców jak Thom Yorke, Metronomy czy niedawno ogłoszony ZHU!

Z każdym dniem, który zbliża nas do Pohoda Festival 2020, organizatorzy odsłaniają kolejne karty. Trzeba przyznać, że są to istne asy! Każdy nowy artysta, który dołącza do line-upu tego odbywającego się 100 kilometrów za naszą południową granica festiwalu plenerowego, pochodzi z czołówki! Niedawno poznaliśmy kolejną gwiazdę tegorocznej edycji w postaci chińsko-amerykańskiego DJ’a i producenta – ZHU. Tym samym autor hitowego “Faded” dołączył on do grona ogłoszonych już wcześniej artystów, wśród których znaleźli się m.in. Thom Yorke, Metronomy, Floating Points Live, Wolf Alice, Yves Tumor czy Archive. Organizatorzy podkreślają, że to dopiero początek atrakcji.

Odbywająca się na terenie lotniska w Trenczynie impreza już od lat zbiera świetne recenzje zarówno pod względem programu, jak i atmosfery panującej na samym festiwalu. Kapitalnie zorganizowany, trzydniowy fest nie przytłacza swoją frekwencją (30 tyś. fanów w ubiegłym roku), za to na każdym kroku potrafi zaskoczyć profesjonalizmem i dbałością o szczegóły. Absolutnie najlepszą rekomendacją tego, co możecie zastać w Trenczynie niech będą słowa szefa festiwalu, Michala Kaščáka:

“Przygotowując festiwal Pohoda staramy się utrzymać takie samo podejście jak wtedy, gdy zapraszasz gości do swojego domu w odwiedziny. Chcesz, aby czuli się dobrze, mieli świetnie zaplanowane atrakcje oraz mieli gdzie usiąść i się wyspać. Przygotowujesz pyszne jedzenie i drinki, a także robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby czuli się dobrze nawet w łazience czy toalecie. Dopiero wtedy możecie wspólnie posłuchać dobrej muzyki, tańczyć, oglądać filmy, rozmawiać o radościach i trudnościach wszechświata, dyskutować o sztuce – wszyscy robiąc to, co chcą i jak chcą.”

Na przestrzeni ostatnich lat Pohoda imponowała również eklektycznym podejściem do tworzenia line-upu. Na scenach tego festiwalu pojawiali się m.in. Nick Cave, Lou Reed, Moby, Björk, The Prodigy, Solange, Tame Impala czy The Chemical Brothers. Trudno więc nie stawiać Pohody na równi z największymi europejskimi festiwalami i nie wziąć jej pod uwagę, planując swoje koncertowe lato 2020.

Do regularnej sprzedaży trafiły już pełne, 3-dniowe karnety, zawierające już miejsce na polu namiotowym. Obecnie można je dostać za 99 euro i nie polecamy specjalnie zwlekać z zakupem, ponieważ ta pula dostępna będzie wyłącznie do końca tego roku – po 1 stycznia cena wzrośnie do 109 euro. Link do biletów: https://www.pohodafestival.sk/en/shop

Dotychczas ogłoszeni artyści: Thom Yorke / Metronomy / ZHU / Wolf Alice / Archive / Black Midi / Floating Points / Hatari / Yves Tumor / Shame / Kokoroko / Wooze / Iva Bittova & Dunaj / Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou / Black Country, New Road / Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs