Program Audioriver 2023 coraz bogatszy

Szóste ogłoszenie programowe Audioriver 2023 sprawia, że Płock znów na kilka dni stanie się stolicą Polski, przynajmniej w muzycznym sensie. Między 28 a 30 lipca na jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce wystąpi łącznie ponad setka artystów. Znamy już ich znaczną część, a w sprzedaży są już bilety na poszczególne dni imprezy. Oto kolejne nazwiska! A to nie jest jeszcze ostatnie słowo organizatorów.

Audioriver 2023

Program Audioriver 2023 jest już znany prawie w całości, ale to nie znaczy, że kolejne ogłoszenia spuszczają z tonu. W Płocku zobaczymy również:

Adiel (IT) ☼ Artbat (UA) ☼ Axel Haube b2b Human Rias (BE/DE) ☼ Dubfire (IR/US) ☼ Flava D (UK) ☼ Kanine (UK) ☼ LP Giobbi (US) ☼ Michal Zietara (PL/DE) ☼ Notion (UK) ☼ Pythius (NL) ☼ Serum (UK) ☼ TQD (Royal T, DJ Q, Flava D) (UK) ☼ Zero (UK)

Dużo dobrego czeka również na wielbicieli melodyjnych brzmień. Do Płocka przyjedzie ukraiński duet Artbat, który z kijowskich scen wyruszył na podbój świata i stworzył własną, niepodrabialną markę. Ukoronowaniem ich dobrej passy był wydany pod koniec zeszłego roku singiel z Davidem Guettą i Idrisem Elbą. Zarówno ich produkcje, jak i występy na żywo, znakomicie zachowują balans między intymnością muzycznych doświadczeń a filmowym rozmachem, jaki oferuje przestronne, natchnione brzmienie.

Aż trudno w to uwierzyć, ale Dubfire dopiero pod koniec zeszłego roku wydał swój debiutancki album. To w końcu twórca z niesamowitym doświadczeniem. Jest ikoną muzyki tanecznej, był nagradzany Grammy i posiada obszerną dyskografię singli i EPek. Znany jest też z przełomowych technologicznie występów na żywo. Minimalistyczne, dystopijne techno zawarte na “EVOLV” to początek nowego rozdziału w jego karierze. Z przyjemnością będziemy mogli wysłuchać, co zapisanego zostało na pierwszych stronach.

Kolejną reprezentantką włoskiej sceny na Audioriver będzie Adiel. DJ-ka, producentka i właścicielka wytwórni Danza Tribale, słynie ze swoich przepastnych numerów, które nagrywała m.in. z Donato Dozzym czy Anthonym Linellem, a także mocnych, hipnotycznych setów. Tuż po premierze znakomitego house’owego albumu “Light Places” w Płocku wystąpi LP Giobbi, znana zarówno ze swoich pełnych słońca produkcji, jak i pogodnych, euforycznych setów. W melodyjno-progresywnym secie b2b spotkają się Axel Haube i Human Rias, a z Berlina przyjedzie nasz house’owy towar eksportowy i specjalista od dobrej zabawy Michal Zietara.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, część programu bassowego powstaje wspólnie z zewnętrznymi partnerami. Znamy już wybory kolektywu 175 bpm, teraz czas na Święty Bass. Jego członkowie, Miły ATZ i Phunk’ill, wybrali trójkę artystów. TQD to prawdziwa brytyjska supergrupa, w skład której wchodzą Royal T, DJ Q oraz Flava D – artyści poruszający się pomiędzy basslinem, uk garage, uk funky, speed garage czy dubstepem. Flava D zagra również set solo skupiony wyłącznie na drum and bassie. Notion z kolei porzucił selektę d&b, by poświęcić się lżejszym, skoczniejszym brzmieniom uk bassu i uznawany jest za jednego z liderów nowej generacji bassline’u. Skład uzupełnia Zero, producent z Brighton orbitujący między basslinem a bass housem.

Obfita jest również selekcja w tempie 160 uderzeń na minutę i szybszym. Kanine to jedna z największych gwiazd młodego pokolenia drum & bassu. Zachwyca swoimi produkcjami i autorskimi bootlegami, które w tym momencie trudno jest już zliczyć, jak i intensywnymi, niedającymi wytchnienia setami. To samo można powiedzieć o jego koledze po fachu, Serum, który już od ponad 15 lat wyciska siódme poty z wielbicieli jump-upu. Z Holandii przyleci z kolei Pythius, którego młodzieńczy wygląd może być złudny – to doświadczony twórca poruszający się w ciężkich brzmieniach neurofunku.

To nie koniec ogłoszeń, w kolejnych tygodniach zapowiedziane zostaną jeszcze występy kolejnych zagranicznych gości, lokalnych artystów, program Sobótki, Sun/Daya oraz podział na sceny.

Audioriver 2023 Festival zawita do Płocka w tym roku, tradycyjnie, w ostatni weekend lipca – 28-30.07. Wśród ogłoszonych dotychczas artystów znajdują się m.in. 999999999, Anfisa Letyago, Camo & Krooked, Chris Liebing, Colyn, Deer Jade, Enrico Sanguliano, Hedex, Kamp!, Kevin de Vries, Ki/Ki, Klangkuenstler, LSDXOXO, Mathame AV, Moderat, Monolink, Oliver Koletzki, Palms Trax, Rysy, Samurai Breaks, Trym, VTSS, Worakls Orchestra, Zhu i wielu innych. Pełny program znajduje się na stronie audioriver.pl.