Gdy tylko zacznie się sezon letni oba brzegi Wisły są tłumnie odwiedzane przez Warszawiaków (i nie tylko). W ciągu kilku lat powstało aż 16 lokali! Oprócz świetnych imprez nocnych każde z tych miejsc oferuje m.in. koncerty, lekcje jogi, treningi fitness (np. zumbę), warsztaty z rękodzieła, targi polskiej mody, czy kina plenerowe. Czy macie swoje ulubione?

Głosujemy do 17. października!

[poll id=”4″]

temat r6

1. BarKa

483145_160466594089736_1211336168_n

Latem fani niedawno zamkniętego Powiększenia przenoszą się na Barkę usytuowaną nieopodal mostu Świętokrzyskiego. To właśnie tam razem z Flirtini świętowaliśmy dziewiąte urodziny Pakamery! Gdy Jedynak i Ment nie stoją w piątki za konsolą i komputerami imprezowicze mogą pobawić się przy dźwiękach boogie, g-funku, czy bitów elektro.

Oprócz świetnych koncertów oraz imprez rozciągających się aż na bulwary, BarKa oferuje także niezwykłe widoki na Wisłę (polecamy wschody słońca!), targi mody i smaczne brunche od Kisz Misz.

2. Kolor Niebieski

kolor niebieski

Nieopodal BarKi znajduje się Kolor Niebieski – letnia wersja popularnych „Piątek”, na ul. Żurawiej. To tam kończą się nadwiślańskie imprezy w rytmie hip-hopu. Najwytrwalsi bawią się nawet do 10 rano następnego dnia! W tym roku pojawił się nowy bar z dużym wyborem alkoholi oraz stoliki. Nocne głodomory mogą liczyć na burgery oraz frytki.

3. Plażowa

plażowa

Po drugiej stronie Wisły, tuż przy Stadionie Narodowym znajdziemy Plażową, nowe miejsce na mapie Warszawy. Najbardziej wyczekiwana premiera tego sezonu, kilkupoziomowy pawilon wyłożony modrzewiem syberyjskim, wzniesiony za ponad 4 miliony złotych intryguje swoją architekturą. Na każdym poziomie znajdziemy bar, dzięki czemu w jednym miejscu odbywa się kilka różnych imprez. Gospodarze zapewniają takie rozrywki jak spotkania z podróżnikami, targi mody i slow foodu, stand upy, warsztaty street artu, treningi sportowe oraz cykl koncertów Miejskie Granie, na którym możemy posłuchać najciekawszych polskich artystów.

4. Temat Rzeka

temat r8

Temat Rzeka w zeszłym roku zauroczył nas swoim luzem, całodziennymi i najlepszymi imprezami w mieście, a także szeroką plażą, na której mogliśmy pograć w siatkówkę, porzucać frisbee, zorganizować piknik lub po prostu poleżeć na słońcu. W tym roku lokal nie miał szczęścia do imprezy inaugurującej sezon – za każdym razem pogoda utrudniała wspólne świętowanie. Organizatorzy jednak się nie poddali i dogadali  jakoś z Matką Naturą.

Oprócz sławnych dancingów w Temacie odbywają się także koncerty jazzowe, warsztaty, którym patronuje Zachęta, a także cykl Kino i Wino oraz treningi sportowe (pamiętacie Survival Race?) i rozgrywki Warszawskiej Ligi Siatkówki.

5. Sen Pszczoły

10492066_694086373961342_1493521253783412124_n

Słynny Sen Pszczoły przeniósł się z Pragi nad Wisłę. Nie sposób nie zauważyć czerwono-żółtej barki zacumowanej po południowej stronie mostu Poniatowskiego. Miejsce oferuje szpitalne łóżka (serio!), bar, grill i rytmy muzyki etnicznej, bałkańskiej, jamajskiej, a nawet klezmerskiej.

6. Niedorzeczni 500 od 1500

niedorzeczni2

Pamiętacie zeszłoroczną budkę niedaleko przystanku autobusowego? W tym roku lokal Niedorzeczni 500 od 1500 zaprezentował swoje nowe, o wiele lepsze oblicze. Powstał drewniany bar z zadaszeniem oraz strefa leżaków. Codziennie zjeżdżają się także popularne food trucki, którym nikt nie jest w stanie oprzeć się. Oprócz burgerów możemy spróbować curry, krewetek, kuchnię wegetariańską oraz włoską.

7. Hocki Klocki

hocki klocki2

To kolejne premiera tego sezonu. Odnajdą się tu zarówno małe, jak i duże dzieci. Bar obłożony klockami Lego, drinki z cukierkami… każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz imprez, na które przyjeżdżają goście z Berlina organizowane są również zajęcia sportowe, takie jak na przykład badminton, frisbee, kapsle, oraz kino plenerowe klocKINO.

8. Kurort

kurort3

Fani Resortu (pl. Teatralny) z pewnością znają to miejsce. W Kurorcie organizowane są: kino plenerowe, jednak nie znajdziecie tam amerykańskich megaprodukcji, tylko kino polskie oraz filmy dokumentalne Planete Doc Film Festivalu, koncerty, imprezy reggae, warsztaty „jak zrobić zabawki z niczego” i joga.

9. Sezon

sezon

Sezon to nie tylko imprezy z całonocnym barem, ale również restauracja (polecamy burgery, chłodniki i owoce morza). Oprócz treningów fitness, wypożyczalni ze sprzętem sportowym (rakietki do badmintona, piłki, frisbee, zośka) i książek, na bulwarze Flotylli Wiślanej odbywają się wycieczki dla seniorów z fundacją „Ja Wisła” i warsztaty ekologiczne dla dzieci.

10. Pomost 511

pomost 511

Pomost 511 to prekursor sportów wodnych nad Wisłą, m.in. paddleboardingu i rejsów drewnianymi łodziami wiślanymi zwanych pychówkami. Organizowane są także szkolenia z kitesurfingu, ogniska, szkółka niedzielna Stand Up Paddle i Wiślana Biblioteka. Oprócz imprez z didżejami: cykl imprez Where is my mind? powered by Kędzior i imprez Kokafellaz, można pograć w bule i planszówki oraz obejrzeć film rekomendowany przez Tomasza Raczka.

11. Cud nad Wisłą

cud nad wisłą3

Mimo, że Cud nad Wisłą od pewnego czasu mieści się gdzie indziej, nadal z rozrzewnieniem wspominamy jego początki przy Centrum Kopernika. To tam wielu warszawiaków po raz pierwszy piło cydr oraz relaksowało się na drewnianych paletach i leżakach. Mimo obaw, że nowy adres nie sprawdzi się, twórcy Cudu udowodnili, że nie liczy się numer kodu pocztowego tylko klimat. Gdy nie ma imprez z didżejami i muzyki na żywo, nadwiślańska scena zamienia się w amfiteatr, gdzie odbywają się występy komików (ogromna porcja śmiechu gwarantowana!).

12. Lejtak

10373807_632999960101556_5142303566102919726_n

Witamy na Cyplu Czerniakowskim! Nie spodziewajcie się jednak wielkiego baru, w Lejtaku jest kameralnie i spokojnie. Plusem tego miejsca jest piękny widok na Bulwar Flotylli Wiślanej. Nazwa miejsca nawiązuje do tradycyjnych łodzi wykorzystywanych w dawnej żegludze wiślanej. Organizowane są pokazy filmów, a także wystawy dotyczące żeglugi wiślanej.

13. Saski Brzeg

10441200_651893111562871_2286116678031299958_n

Tym razem przenosimy się na Wał Miedzeszyński tuż obok basenów. W dzień można pograć w siatkówkę i badmintona, popływać oraz wybrać się na masaż. Wieczorami Saski Brzeg zamienia się w klub, gdzie odbywają się imprezy bikini beach party (tak, strojem obowiązkowym jest kostium kąpielowym).

14. Boogaloo Beach Bar

10549254_526383100818209_3431754292946867794_o

Karaibskie rytmy na Wybrzeżu Gdyńskim. Oprócz imprez z muzyką reggae/dancehall/hip hop/jazz (to ostatnie w niedzielę) organizowane są także kursy tańca. Nie można również nie wspomnieć o daniach kuchni karaibskiej, koktajlach ze świeżych owoców i hamakach.

 

15. Fiesta i Siesta

fiesta siesta

Tapas bar nad Wisłą? Czemu nie! Na bulwarze J. Karskiego znajdziecie czerwono-czarny kontener, w którym podawana jest m.in. paella, fideua, pinchosy, gazpacho, chorizo, sery i oliwki. W weekendy odbywają się wieczory w rytmach latynoamerykańskich i nauka salsy.

16. La Playa

1006298_641410159215972_1679256540_n

Last but not least: La Playa. To jeden z najdłużej działających klubów nad Wisłą, słynny z organizowanych imprez, zajęć zumby (w ramach projektu „Warszawa ćwiczy”), oraz boiska do gry w siatkówkę i piłkę plażową. Na Wybrzeżu Helskim 1/5 odbywają się także warsztaty salsy z gościnnymi występami tancerzy z całego świata, znane jako Fiesta en Laplaya.

zdjęcia: facebook.com