Niecodzienny akademik w Krakowie :: LivinnX Kraków

Myśląc o studenckim akademiku, wyobrażamy sobie raczej nie za specjalne wnętrze, które może pamiętać jeszcze zeszły wiek. Architekci z IMB Asymetri uznali, że dość z takimi skojarzeniami! W Krakowie stworzyli Akademik LivinnX Kraków, który łączy nowoczesność, styl i użytkowość.

Możemy śmiało powiedzieć, że LivinnX Kraków jest jednym z najnowocześniejszych akademików w Polsce. Powstał on w odrestaurowanym budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Miejsce znajdzie w nim ponad 700 studentów! Do swojej dyspozycji mają oni w pełni nowocześnie umeblowane pokoje, które posiadają strefę dzienna z aneksem kuchennym, sypialnie oraz łazienkę. To zdecydowanie duży krok w nowoczesność w temacie akademików.

Oczywiście poza bardzo przytulnymi „mieszkaniami” – zlokalizowanymi na sześciu kondygnacjach budynku, w akademiku LivinnX Kraków zaaranżowano także liczne udogodnienia, zajmujące aż 2000 m kw. powierzchni obiektu. Mieszkańcy do swojej dyspozycji mają między innymi specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, dużą wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. W niczym to nie przypomina akademików znanych z przeszłości! Na poziomie -1 znajdują się z kolei pralnia (koniec z jeżdżeniem z brudami do rodzinnego domu ;)) i rowerownia. Na terenie obiektu nie zabraknie także ogólnodostępnych przestrzeni, takich jak sklep spożywczy Lewiatan, restauracja Mr. Pancake, kawiarnia czy drogeria. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.

Naszym mieszkańcom oferujemy znacznie więcej, niż tylko przestrzeń do spania. LivinnX Kraków wyróżnia świetny design, wysoka jakość zastosowanych rozwiązań oraz mnóstwo udogodnień, z których mieszkańcy naszego akademika mogą korzystać do woli, bez żadnych dodatkowych opłat. Zrealizowaliśmy projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. Jestem przekonany, że LivinnX Kraków spełni oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających mieszkańców – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse.

Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Akademik zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.