Powrót wydarzenia skierowanego do wszystkich zainteresowanych rolą i użytecznością papieru. Trzecia edycja festiwalu Niech Żyje Papier! odbędzie się już 8 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Organizatorem jest Redakcja magazynu Zwykłe Życie.

Niech Żyje Papier! to nie tylko targi, na których pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. To również cały dzień przepełniony wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami o ekologii z ekspertami w tej dziedzinie. Wydarzenie skierowane jest do osób, które kochają papier pod każdą postacią – prasy, książek, notesów, interesują się rynkiem artykułów piśmienniczych i nowościami papierniczymi. „Pierwsza edycja wydarzenia Niech Żyje Papier! była swojego rodzaju eksperymentem, który sprawdził się w stu procentach. Według danych szacunkowych Muzeum Etnograficznego, odwiedziło nas 4 tysiące osób. Dotarło do nas tyle pozytywnych opinii oraz pytań o to, kiedy znowu i dlaczego dopiero wtedy, że nie mieliśmy wyboru – trzeba było robić kolejną edycję. – opowiada Agata Napiórska, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie, pomysłodawczyni wydarzenia.

Co nowego planują organizatorzy? „Trzecia edycja to ciągle nowi wystawcy, nowe warsztaty i poszerzanie wiedzy dzięki panelom dyskusyjnym. – mówi Marta Mach, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie. „Zapraszamy między innymi na wykład o artbookach, czyli self-publishinu dla artystów, który poprowadzi Michał Chojecki, założyciel pracowni i wydawnictwa Oficyna Peryferie. Dziewczyny z feministyczno-erotycznego magazynu G’rls Room, Karolina Sulej (Wysokie Obcasy) i Barbara Pietruszczak (Kosmos – Magazyn dla wszystkich dziewczyn i reszty świata) porozmawiają o przyszłości prasy kobiecej” – dodaje Marta.

W tym roku odbędą się nowe warsztaty min. Oficyna Peryferie poprowadzi warsztaty z Riso, czyli techniki druku, łączącej magię sitodruku z przystępnością xero. Artystka Kasia Korzeniecka poprowadzi warsztaty z Ebru, czyli tradycyjnego malarstwa na wodzie, a Grzegorz Jarzynowski ze studia tatuażu Tusz za rogiem odkryje przed uczestnikami tajniki kaligrafii.

8 kwietnia 2017, Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa. Start g. 10. Wstęp na targi jest bezpłatny.
Na wybrane wydarzenia towarzyszące wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Więcej informacji: www.facebook.com/events/1880004218949404