Moose Design jest pracownią ręcznie robionych torebek. Pomysł na stworzenie marki powstał z miłości do projektowania oraz sporej kolekcji torebek, w której brakowało tej idealnej – uszytej na miarę.
Do niedawna projektowanie torebek było dla Hanny, (założycielki Moose Design) jedynie dodatkowym zajęciem. Dzisiaj jest sposobem na życie. Projektowanie od zawsze dawało jej dużo radości, dlatego też wybrała zawód architekta. Niestety przy projektowaniu budynków ostateczny efekt zależy od wielu czynników: budżetu, wizji inwestora, możliwości konstrukcyjnych. W przypadku torebek proces tworzenia zależy tylko od projektanta, nic go nie ogranicza, a finalny produkt może powstać w ciągu jednego dnia. Potem pozostaje jedynie testowanie, ale to już sama przyjemność 🙂

Kolekcja Moose Design skierowana jest do kobiet, które cenią sobie prostotę. Wszystkie torebki łączy minimalistyczna forma. Najważniejsza w ich tworzeniu jest dbałość o detale i proporcje. Obecnie dostępne są dwie kolekcje toreb: jesienno-zimowa wykonana z filcu połączonego z naturalną skórą oraz letnia stworzona z grubego naturalnego płótna. W planach jest również nowa kolekcja toreb, która będzie bazowała głównie na naturalnych skórach.

Jeśli chodzi o inspiracje to zawsze było to skandynawskie wzornictwo, bo jest kwintesencją prostego i ponadczasowego projektowania. Takie podejście do tworzenia jest Hannie najbliższe. Ostatnio zafascynowana jest również podglądaniem twórców ze Stanów Zjednoczonych, ich pasją do  tworzenia prostych, pięknych rzeczy. Zaczynając od projektantek samodzielnie farbujących materiały, a kończąc na dziewczynach wykuwających, w chałupniczy sposób, piękną biżuterię z metalu. W takich przedmiotach widać historię ich twórców. Takie zaglądanie do pracowni artystów zza oceanu daje mi zawsze zastrzyk energii i dużo inspiracji do pracy.

Poniżej kilka modeli jesiennej kolekcji.