Dzień Otwarty i Dobry Wieczór w AT ONLINE

Tak jak my kochacie Dobre Wieczory w AT? Nie zamartwiajcie się – mimo epidemii młodzi artyści z  Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie nie poddali się i wychodzą ze wspaniałą inicjatywą. Specjalnie dla Was organizują cykl prezentacji wybranych pokazów i zapraszają na Dzień Otwarty i Dobry Wieczór w AT ONLINE.

Co roku wiosną Kierunek Aktorstwo Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie organizuje Dobry Wieczór w AT – cykl prezentacji wybranych pokazów egzaminacyjnych studentów I, II i III roku, który połączony jest z Dniem Otwartym Kierunku. Tak miało być i tym razem, ale niestety wirus pokrzyżował im plany. Jednak nie poddali się i zapraszają na cykl „Dzień Otwarty i Dobry Wieczór w AT ONLINE”.

Już 20 kwietnia – od godz. 18.00 będziecie mogli oglądać kilkunastominutowy film, który stworzyliśmy specjalnie z okazji Dnia Otwartego ONLINE. Przywitają Was w nim władze uczelni, kierunku i nasi pedagodzy. Dowiecie się jak w czasie izolacji można przygotować się do egzaminów i podejrzycie naszych studentów podczas pokazów semestralnych. Na 19.30 tego samego dnia, zaplanowaliśmy premierę teatru telewizji produkcji Akademii Teatralnej AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE w reż. dra Piotra Głowackiego. Udostępnimy go w czterech wersjach – podstawowej, z napisami w języku polskim, angielskim i z audiodeskrypcją. W obsadzie studenci Kierunku Aktorstwo.
27 kwietnia o godz. 19.30 zapraszamy na pokaz egzaminacyjny studentów III roku Kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Będzie to TOREBKA – autorski scenariusz prof. dra hab. Andrzeja Strzeleckiego z muzyką dra hab. Marka Stefankiewicza. Studenci pod opieką wykładowców przygotowali go podczas zajęć z Interpretacji piosenki. Nagranie udostępnione będzie do północy. O kolejnych pokazach, które planujemy w kolejne poniedziałki, będziemy informować na stronie oraz w wydarzeniu FB.
Bądźcie z nami!
#osobnoalerazem

Program:
20 kwietnia
18.00 – Premiera filmu na Dzień Otwarty Kierunku Aktorstwo ONLINE 2020
19.30 – Premiera filmu AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE w reż. Piotra Głowackiego

27 kwietnia
19.30 – TOREBKA – prezentacja nagrania egzaminu z Interpretacji piosenki
pod opieką Andrzeja Strzeleckiego oraz Marka Stefankiewicza

4 maja
19.30 – Informacje wkrótce

11 maja
19.30 – Informacje wkrótce

AKTORSTWO. PIERWSZE LEKCJE

Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. „Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923-1933”. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia. W podziemnym studio filmowym natrafiają na włączone kamery i tekst nieznanego im arcydzieła. Kiedy dla zabawy ktoś odczytuje pierwsze słowa scenariusza duch nieżyjącego mistrza wstępuje w kolejne osoby. Od tej chwili wszystko staje się możliwe. Korytarze i scena stają się planem filmowym, życie teatrem, a teatr filmem. Czy magia kina pozwoli im wyrwać się z teatralnej pułapki? Czy prowadzeni przez mistrza z zaświatów odnajdą swoją drogę?