Luksusowy apartament na Muranowie :: perfekcja w każdym calu

Ogród Krasińskich to jedno z piękniejszych miejsc na mapie Warszawy. To właśnie nieopodal niego, znajduję się luksusowy apartament zaprojektowany przez pracownie Taff Architekci. Misterna mozaika sztuki, starannie dobranych detali i ducha dawnych lat to perfekcja designu w każdym calu!

Muranowska realizacja Taff Architekci to stonowane, ale w żadnym wypadku nudne wnętrze, w którym spotkamy nowoczesność okraszoną klasycznym pięknem. Mieszkanie znajduję się w kamienicy, której charakter przeniesiono do wnętrza dodając mu ducha teraźniejszych czasów. Ten luksusowy apartament wypełnione jest sztuką i detalami które podkreślają jego wyrafinowany charakter. Miejsce zdecydowanie urzeka dbałością o szczegóły i niewymuszoną elegancją.

Największą wizytówką apartamentu jest salon i jadalnia, które znajdują się w strefie dziennej. W centralnej części mamy wygodną sofę, której towarzyszy kultowa lampa Twiggy od Foscarini. Wzrok przyciąga również stolik kawowy wykonany z kamienia, który ożywia wnętrze. Ścianę naprzeciwko sofy zdobi kominek oraz oktagonalne lustro, natomiast przeciwległą – intrygująca świetlna kompozycja, odbijająca się w nim. Ducha klasyki wnosi natomiast stara, drewniana biblioteczka w rogu salonu. Dialog tradycji z nowoczesnością jest widoczny również w jadalni. Prym wiodą tu stonowane kolory: biel, szarości i brązy. Klasyczne, drewniane meble występują ramię w ramię z fantazyjnym oświetleniem.

Kuchnia została utrzymana w ascetycznym, minimalistycznym stylu. Prosta zabudowa i wyspa kuchenna tworzą tło dla dodatków w radosnym odcieniu pomarańczy. Natomiast część prywatna – sypialnia wraz z gabinetem i łazienką to konsekwentna kontynuacja stylu w jakim stworzono strefę dzienną. Tu również królują proste formy i szlachetne materiały. Sypialnia, jak na luksusowy apartament przystało, to prawdziwa świątynia spokoju – harmonijne wnętrze sprzyja relaksacji i pozwala zapomnieć o codziennych problemach.

Elegancji i charakteru przestrzeni niewątpliwie nadaję obecność sztuki. Od obrazów, które uzupełniają wnętrza, po rzeźbę w hallu, która całkowicie skupia na sobie uwagę – to właśnie twórczość nadaje ton tej wyjątkowej aranżacji.

zdjęcia: Aneta Tryczyńska