Niedoskonała natura :: FRØPT

Najnowsza kolekcja frontów kuchennych marki FRØPT jest pochwałą prostoty, indywidual- nego charakteru oraz niedoskonałości natury. Kolekcja NORWEGIAN WOOD to także ukłon w stronę japońskiej estetyki.

W swojej drugiej kolekcji FRØPT konsekwentnie odwołuje się do natury, ale tym razem marka za- akcentowała jej zmienność i niepowtarzalność. Pracując nad designem NORWEGIAN WOOD właścicielki inspirowały się swoją codziennością, podróżami, czerpały także ze świata sztuki – rzeźby i malarstwa. W efekcie powstała zmysłowa kolekcja, którą chce się dotknąć i poczuć.

W produkcji frontów z nowej kolekcji postawiono na fornir naturalny, dlatego właśnie NORWEGIAN WOOD w swojej podstawie nawiązuje do piękna nieperfekcyjnej natury. Tak, jak w przyrodzie każ- de drzewo jest inne, tak i fornir z niego uzyskany za każdym razem jest inny. Zmienność tego materiału jest działaniem żywiołów. Sęki, różnorodność usłojenia i odcienie barw stanowią o jego unikatowym i pierwotnym pięknie.

Fronty z najnowszej kolekcji można wybrać w 5 wyselekcjonowanych wybarwieniach drewna:

  • brzoza naturalna,
  • dąb bagienny,
  • dąb wędzony,
  • dąb naturalny
  • orzech amerykański.

Najbardziej wyszukanym fornirem dostępnym w naszej kolekcji jest dąb bagienny. Powstał z po- walonych przez zjawiska naturalne dębów, które przeleżały od 400 do 4000 lat pod powierzchnią wody. W wyniku wieloletniej reakcji z zawierającą żelazo wodą drewno nabrało ciemnej, prawie czarnej barwy. Wybarwienie forniru tworzy się w sposób naturalny, nie jest przez nas bejcowane, dlatego kolor i jego nasycenie różni się w zależności od partii, rzadko przyjmując barwę czystej czerni – podkreśla Magda Milejska, współzałożycielka FRØPT.

Sesję zdjęciową kolekcji Norwegian Wood wykonało studio PION. W kadrach nieprzypadkowo znalazły się prace cenionych i zaprzyjaźnionych z marką polskich artystek – ilustratorki Ani Nogal- skiej i rzeźbiarki Marty Cierluk oraz twórców sztuki użytkowej – Plankton dla domu, Creare Studio, Mleko Living, Łyko. Uzupełnieniem scenografii zostały także rzeźby studentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Kai Tarłowskiej, Karoliny Rybińskiej oraz Igora Klukowskiego.

Więcej informacji na fropt.pl oraz facebook.com/Fropt