LongPLAY by KLANCYK: Ale tytuł postu! Penie totalnie niezrozumiały dla niewtajemniczonych 🙂 Już wyjaśniam co i jak!
Klancyk jest jedną z pionierskich grup impro w Polsce. Improwizacją teatralną zajmują się od  2004 roku. Ale to nie kabaret! Nie nie. Jak twierdzą : „Nie robimy polskiego Who’s Line Is It Anyway. Nie jesteśmy stand-upperami.”Klancyk tworzy utorskie spektakle komediowe, ale działa też w przestrzeni publicznej, pisze, koncertuje, realizuje słuchowiska i filmy, prowadzi warsztaty. Występuje w klubowo – teatralnych przestrzeniach Warszawy.
Gdzie ich można spotkać?Ich spektakle na stałe goszczą w repertuarze Klubokawiarni Chłodna 25Klubu Powiększenie w Warszawie.
Ich występy noszą nazwę LONGPLAY
Generalnie w dwóch zdaniach powiem, że LONGPLAY to długa forma improwizacyjna. I od jakiegoś czasu zapraszani są do udziału w występach inni artyści – pisarze, poeci.
Na zdjęciach poniżej  z Dorotą Masłowską (to ta blondynka) i Weroniką Lewandowską (to ta dziewczyna z chustą czarwoną na szyi)
Dorota była autorką improwizowanego tekstu, a Weronika jest slamerką i poetycko improwizowałaNajbliższy LONGPLAY jest na Chłodnej w ten weekend.
I będzie z udziałem Grzegorza Bruszewskiego28 kwietnia 20:00 Longplay przedmajówkowy. Epizod 1: Święto pracy, Chłodna 25.
29 kwietnia 20:00 Longplay przedmajówkowy. Epizod 2: Święto flagi (ft. Grzegorz „Estragon” Bruszewski), Chłodna 25.
30 kwiernia 20:00 Longplay przedmajówkowy. Episod 3: Konstytucja, Chłodna 25.

 

Ambicją  grupy jest badanie możliwości scenicznych amerykańskich i angielskich metod improwizacji w połączeniu z polskim kontekstem teatralnym, kulturalnym czy społecznym oraz specyficznym poczuciem humoru aktorów Klancyka.

Wszyscy jesteśmy świadkami rosnącego zainteresowania impro wśród polskiej widowni. W Warszawie i całym kraju powstaje coraz więcej grup zajmujących się tym, czym Klancyk.

Gdy widzę te szalenie pozytywne zdjęcia, to aż chcę tam być w najbliższy weekend. Szkoda że nie mam tym razem z kim zostawić dzieciaków. Następnym razem wybieram się na bank.

Klancyk to:

Maciek Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Magda Staroszczyk, Błażej Staryszak, Michał Sufin i Krzysztof Wiśniewski