GARAŻÓWKA SĄSIEDZKA NA KOŁOWEJ!

ARTHOUSE Kołowa organizuje kolejne wydarzenie dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego. Już 12 września przy ul. Kołowej 18 odbędzie się garażówka sąsiedzka. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie także zbiórka najpotrzebniejszych przedmiotów dla domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego oraz Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”.

Koniec lata to dobry czas na gruntowne, domowe porządki. ARTHOUSE KOŁOWA zaprasza na sąsiedzką garażówkę wszystkich, którzy chcą odświeżyć garderobę, kupić biżuterię, książki, płyty lub po prostu pozbyć się przedmiotów, które nie są już im potrzebne.

Inicjatywy podejmowane w ARTHOUSE Kołowa są odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez mieszkańców dzielnicy. Program tworzymy uwzględniając analizę ankiet, które otrzymaliśmy w pierwszym kwartale tego roku. Od początku zakładaliśmy, że będzie to miejsce rozwijane społecznościowo. Dlatego tym bardziej cieszy mnie rosnące zaangażowanie lokalnej społeczności. – powiedziała Lidia Krawczyk, dyrektor Domu Kultry Świt, w strukturach którego działa ARTHOUSE Kołowa.

Garażówka Sąsiedzka odbędzie się 12 września przy Kołowej 18 w godzinach 12.00-16.00

To doskonała okazja aby kupić, sprzedać lub wymienić meble, ubrania, gadżety, biżuterię, buty, książki, sprzęty AGD, RTV, filmy oraz zabawki. To taże pretekst do poznania sąsiadów i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Przez cały czas trwania garażowki odbywać się będą zabawy i animacje dla dzieci, które poprowadzi pracownia Miłego Deszczu. Dzieci zaproszone zostaną do wspólnego poszukiwania skarbu oraz różnego rodzaju zajęć i warsztatów kreatywnych.

Udział dla odwiedzających oraz wystawców jest bezpłatny. Organizator zastrzegł jedynie ograniczoną liczbę miejsc i prosił o wcześniejszą rejestrację, która prowadzona była na wydarzeniu na profilu FB https://www.facebook.com/ARTHOUSEkolowa oraz pod adres email: kontakt@arthousekolowa.pl Zwrócono też uwagę, że wystawiane przedmioty muszą być w dobrym stanie.

Podczas garażówki prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych przedmiotów dla domu samotnej matki. Jeśli lubisz pomagać i nieobca jest ci troska o potrzebujących odwiedź koniecznie punkt zbiórki przy Kołowej 18. Nawet niewielki podarunek może dać komuś wsparcie i radość. Zebrane rzeczy zostaną przekazane Ośrodkowi Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja” oraz Domowi Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego

W trakcie Garażówki odbędą się także konsultacje społeczne dotyczące powstającego przy ul. Kołowej 18 Miejsca Aktywności Lokalnej. Punktu konsultacyjny działać będzie w godzinach 13-16 Celem konsultacji jest poznanie preferencji mieszkańców dotyczących wyglądu i działalności MAL przy Kołowej w celu stworzenia miejsca najbardziej dostosowanego do realnych potrzeb mieszkańców dzielnicy.

Po przegląd wydarzeń zapraszamy do naszej zakładki WYDARZENIA.