Demakijaż to podstawa i bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Nie możemy o nim zapominać zwłaszcza latem, gdy nasza skóra jest narażona na codzienne działanie promieni słonecznych, a związane z upałem pocenie się zatyka pory. Niezależnie od tego, czy danego dnia masz na sobie makijaż, powinnaś zamienić ten zabieg w codzienny rytuał – podpowiadamy, jak prawidłowo go wykonywać.

Kosmetyk a rodzaj cery

Zależnie od tego, jaki masz typ skóry, powinnaś dobrać odpowiedni produkt do demakijażu. Jeżeli masz skórę suchą poszukaj kosmetyku, który dodatkowo ją nawilży i natłuści, np. mleczka lub śmietanki. Skórę tłustą, łojotokową myj żelem lub pianką, która usunie nadmiar sebum i zwęzi pory. Cerę wrażliwą oczyszczaj produktami hipoalergicznymi o lekko tłustej konsystencji. Jeżeli jesteś w ciągłym ruchu i zależy ci na czasie możesz zrezygnować z wykonywania demakijażu kosmetykiem – wystarczy, że użyjesz specjalnej rękawicy, która oczyszcza twarz przy użyciu wody.

Myj rano i wieczorem

Wieczorny demakijaż jest sprawą oczywistą. Ale teraz, latem, powinnaś wykonać taki zabieg również rano, po wstaniu z łóżka – po prostu odśwież skórę mleczkiem lub żelem i uspokój ją tonikiem. Dzięki temu lepiej wchłonie składniki nawilżające znajdujące się w kremie, a makijaż lepiej utrzyma się w upalny dzień.

Nie trzyj!

Traktuj swoją skórę delikatnie, a na pewno ci się odwdzięczy. Demakijażowy rytuał powinnaś wykonywać dłońmi, wykonując masaż okrężnymi ruchami. Nadmiar kosmetyku wystarczy zmyć płatkiem kosmetycznym. Prawda, że przyjemnie?

Pozbądź się resztek kosmetyku

Bardzo ważnym etapem demakijażu jest pozbycie się nadmiaru kosmetyku rozpuszczającego make-up. W przeciwnym razie pozatyka pory, a ty rano obudzisz się z nieestetycznymi krostkami. Żel lub piankę łatwo usuniesz wodą, a do zmycia mleczka lub śmietanki użyj nasączonego wodą płatka kosmetycznego lub delikatnej ściereczki.

Etap końcowy – tonik

Starannie umytą i osuszoną twarz powinnaś przetrzeć tonikiem lub innym hydrolatem, np. wodą różaną. Taki zabieg odświeża skórę i przywraca jej naturalne pH, a poza tym działa łagodząco i przeciwzapalnie. Tak przygotowana skóra lepiej wchłonie składniki odżywcze znajdujące się w kremie nawilżającym.

Kosmetyki niezbędne do letniego demakijażu znajdziesz w specjalnej selekcji LETNI DEMAKIJAŻ na stronie Pakamera.pl

tekst: Julita Szczepańska