Najlepsze składniki nawilżające w kremach – czego warto szukać?

Składniki aktywne w kremach nawilżających są niezbędne nie tylko w pielęgnacji cery suchej. Powinien je stosować każdy, kto chce zapewnić skórze właściwy poziom nawodnienia. Dobre kremy nawilżające do twarzy redukują napięcie skóry i na dłużej pozwala cieszyć się jej sprężystością – bez zmarszczek. Wśród substancji do cery odwodnionej króluje kwas hialuronowy, ale to nie jedyny czynnik nawadniający. Które jeszcze warto znać i stosować? Oto przegląd skutecznych składników nawilżających w kremach do twarzy.

składniki nawilżające

Kwas hialuronowy – król nawilżenia

To jeden z najbardziej skutecznych składników nawilżających. Przywraca skórze witalność, blask, poprawia jędrność i znosi nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze – jego jedna cząsteczka potrafi zamknąć w sobie kilkaset cząsteczek wody. Nawilżające kremy do twarzy z kwasem hialuronowym doskonale nawadniają skórę i można stosować je na co dzień – rano i wieczorem, na każdym typie cery i również pod makijaż. Możesz znaleźć wiele różnych kremów nawilżających na stronie https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Kremy_Kremy-nawilzajace-29055.html.

Trehaloza w kremach nawilżających

Kolejny genialny składnik, który wiąże wodę w naskórku. Chroni komórki skóry przed odwodnieniem, a dodatkowo działa antyoksydacyjnie i poprawia jej strukturę. Nawilżające kremy do twarzy z trehalozą są polecane szczególnie do cery wrażliwe, suchej i dojrzałej.

Arginina – aminokwas, który działa przeciwstarzeniowo

Arginina w kremach nawilżających nie tylko szybko przywraca właściwy poziom wody w naskórku, ale też wzmacnia warstwę hydrolipidową. Polecana jest jako składnik aktywny do cery dojrzałej i z pierwszymi oznakami starzenia, ponieważ zwiększa produkcję kolagenu.

Gliceryna – nieco niedoceniony składnik okluzji

Choć gliceryna jest powszechnie dodawana jako składnik kosmetyków, jej działanie nawilżające jest nieco niedoceniane. Tymczasem to bardzo skuteczny środek do cery suchej. Zatrzymuje nawilżenie w skórze poprzez tworzenie warstwy okluzyjnej – często jest stosowana z innymi składnikami nawilżającymi jako środek, który zapobiega ich szybkiemu wyparowaniu z naskórka.

Oleje roślinne, które nawilżają odwodnioną skórę

Gdy naturalny płaszcz ochronny ulegnie uszkodzeniu, skóra staje się odwodniona. Wtedy warto stosować oleje roślinne, takie jak olej z malin, z czarnuszki, z konopi siewnych, a także skwalan (lipid zaliczany do suchych olejów). Składniki kremów pomagają przywrócić właściwy poziom nawilżenia poprzez odbudowę bariery hydrolipidowej. Tworzą lipidową tarczę, która zapobiega ucieczce wody i pomagają uregulować wydzielanie sebum. Warto pamiętać, że zdrowe tłuszcze są skórze bardzo potrzebne, nawet tej o typie tłustym!

Krem nawilżający z ceramidami

Kto raz wypróbuje ceramidów, zrozumie ich zbawienny wpływ na nawilżenie skóry. Ceramidy należą do lipidów budujących warstwę rogową naskórka. Składniki dodawane do kosmetyków chronią przed intensywną utratą wody oraz poprawiają wchłanianie wilgoci. Kremy nawilżające z ceramidami pomagają szybciej odbudować barierę hydrolipidową naruszoną np. intensywnymi zabiegami złuszczającymi.

Inne składniki nawilżające w kremach do twarzy

Przemysł kosmetyczny szybko się rozwija i wciąż pojawiają się nowości wśród składników aktywnych. Obecnie popularność zyskują substancje nawilżające w kremach takie jak beta-glukan, izomerat sacharydowy (pentawityna) czy kwas poliglutaminowy (PGA). Nie można też zapomnieć o bardziej znanych składnikach, które pomagają utrzymać właściwy poziom nawodnienia naskórka, takich jak aloes, mocznik, elastyna, peptydy czy ekstrakty roślinne, jak woda z ogórka lub wyciąg z wąkroty azjatyckiej.

Najlepszą selekcję kremów nawilżających do twarzy znajdziesz na Cosibella.pl. Wejdź koniecznie po więcej inspiracji!