Linie, kąty, kształty i geometryczne wzory. Dla projektantów to sprawdzony sposób na wyrażenie swojej często skrywanej kreatywności, a dla nas okazja, żeby eksperymentując z grafiką, ożywić swoją stylizację.

Prawdopodobnie geometria u niektórych z Was pozostawiła niesmak jeszcze z czasów szkoły podstawowej, ale gwarantuję, że ta o której mowa tutaj nie ma z nią nic wspólnego. Projektanci już od jakiegoś czasu oswajają nas z przeróżnymi formami geometrycznymi i tym samym udowadniają, że trendy nie kończą się po jednym sezonie, a mogą być rozwiajne i urozmaicane w kolejnym. Nie inaczej jest w przypadku trendu geometrycznego, który mimo swojego debiutu jakiś czas temu, dzisiaj nie zostanie przyporządkowany do kategorii so last season.

Projektanci na sezon jesień/zima 2014/2015 przyprawiają nas o zawrót głowy rozmaitościami kształtów pojawiającymi się na tkaninach. Jakie to kształty? No właśnie, cięzko wyodrębnić jeden konkretny, bo mogą to być zarówno paski, kwadraty, trójkąty, jak i nieregularne formy. Propozycje z wybiegów nie zamykają się w określonej palecie kolorów, bo zobaczymy sylwetki czarno białe jak np. u Christophera Kane’a, Christiana Siriano, czy Tod’s, ale też pełne kolorów pokazane przez modowych pionierów jak Valentino, Chanel i Prada. Dlatego przedstawiamy inspiracje dla tych preferujących biel i czerń, ale też dla tych, którzy lepiej czują się w kolorach.Nawet drobny element geometryczny na ubraniach, to dobry sposób na przełamanie naszych stylizacji.

Biorąc pod uwagę zróżnicowane gusta, przygotowaliśmy dla Was selekcję geometryczną z projektantami pakamera.pl, w której znajdziecie nie tylko dużo wzorów, ale też geometrię w swojej nieoczywistej formie, czyli klasyczne cięcia pod kątem prostym.

 

Zdjęcia: pinterest.com, style.com