Sądziliście, że dyrektorzy kreatywni luksusowych marek już niczym nie zaskoczą? Karl Lagerfeld sumiennie od kilku sezonów odmładza słynną paryską markę. Zobaczcie kolekcję sneakersów z metką Chanel na sezon jesień-zima 2014/2015.

Chanel… Francuski dom mody kojarzy się większości osób się raczej ze słynną małą czarną, perłami i legendarną Coco, niż sneakersami. Jednak przez ostatnich kilka sezonów Karl Lagerfeld radykalnie zmienia wizerunek marki. W zeszłym sezonie zamienił Grand Palais w supermarket, a podczas na czas prezentacji linii na sezon wiosna-lato 2015 w ulicę, na której odbyła się demonstracja feministek, a tak naprawdę sławnych modelek (Gisele Bundchen, Ola Rudnicka).

W jesienno-zimowej kolekcji oprócz tweedowych marynarek i spodni pojawiły się także sportowe buty. Nie, to nie pomyłka. Projektanci high fashion coraz częściej inspirują się modą uliczną. Nie można nie wspomnieć np. o legendarnych już bawełnianych bluzach Givenchy z wizerunkiem rottweilera. Również Lagerfeld wdał się w romans ze streetem. Luksusowe adidasy w jego wydaniu to połączenie delikatnych, głównie pastelowych barw z materiałami o różnych fakturach, takimi jak zamsz, czy już wcześniej wspomniany tweed.

fot. chanel.com