Już 22-23.08 Festiwal Pierogów Świata i Babski Targ w Chorzowie!

22-23.08.2020 Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się Babski Targ oraz Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów Świata to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni.
Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.

Na miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, czy czebureki. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach kojarzących się ciepło z kuchnia babci.

Babski Targ powstał z myślą o kobietach, które lubią być doceniane i rozpieszczane produktami wysokiej jakości.
To miejsce, gdzie będzie można dostać naturalne kosmetyki, ręcznie wykonaną biżuterię i mnóstwo przedmiotów codziennego użytku.
Babski Targ to możliwość spędzenia dnia z przyjaciółkami, córkami, matkami.
Dzień na plotki, dzielenie się swoimi historiami, pyszne ciastko, kawę a przede wszystkim zakupy.

Jest to miejsce gdzie można znaleźć kosmetyki naturalne, tworzone w zgodzie z naturą, bez parabenów, SLS’ów i zbędnej chemii.
Można zyskać ogromną wiedzę dzięki sprzedawcom, którymi często są osoby, które je tworzą, a prezentując produkty – opowiadają o nich z pasją i zaangażowaniem.
Będzie to okazja na zakup takich produktów jak mydła naturalne wyspecjalizowane do różnych typów skóry, kojące oraz nawilżające balsamy do ciała czy naturalne olejki eteryczne.

Chorzów, Ul Dąbrowskiego 7, Centrum Integracji Międzypokoleniowej
– sobota 12:00-20:00
– niedziela 12:00-18:00

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

wstęp bezpłatny

Zapraszamy!