Festiwal Azjatycki w Chorzowie

Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food!
Już w weekend 12-13 września w Chorzowie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się najpyszniejsze wydarzenie – Festiwal Azjatycki!

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy aromatyczny phad thai?
A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? U nas nie zabraknie żadnej z tych pozycji, wybierzcie się z nami w podróż pełną smaków kultur z dalekich stron!

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Chorzów zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie ostro i pysznie! Tyle kolorów i smaków w jednym miejscu! Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i vietnamskie kanapki bahn mi. I to wzystko w jednym miejscu w Chorzowie!

Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków, u nas znajdziecie wszystko co orientalne! Znajdziecie u nas również wiele orientalnych przypraw, by móc odtworzyć festiwalowe dania w swojej domowej kuchni!

Festiwal Azjatycki to nie tylko pyszne jedzenie, ale też możliwość poznania osób z całego świata, których losy splotły się w naszym pięknym kraju – Polsce. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznać kulturę wschodu, przenieść się do ich zwyczajów i domowych smaków dzieciństwa. Przyjacielska atmosfera na pewno udzieli się każdemu uczestnikowi!
Dlatego też zapraszamy serdecznie wszystkich z okolic i nie tylko! Nasza impreza plenerowa czeka na Was i Waszych przyjaciół, rodzinę, sąsiadów… zabierajcie wszystkich i wpadajcie!
Gwarantujemy pyszne jedzenie i super zabawę przez cały weekend! Czekamy na Was już w sobotę od 12:00!

12-13.09.2020
Festiwal Azjatycki
Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Dąbrowskiego 7
sobota godz 12:00-20:00
niedziela godz 12:00-18:00