Jak nabrać chęci do ćwiczeń i poprawić swoje wyniki na siłowni? Poradnik dla każdego

Uwielbiasz codzienne ćwiczenia na siłowni, ale od czasu do czasu brakuje Ci sił, aby zmusić się do wysiłku fizycznego? W takim razie potrzebujesz kompleksowej pomocy w postaci profesjonalnych suplementów diety. Te zawierają szereg składników odżywczych, białek oraz aminokwasów, które nie tylko przyśpieszają budowanie tkanki mięśniowej, ale i regenerację organizmu po ćwiczeniach. Sprawdź, jakie odżywki przed treningiem warto zastosować.

chęci do ćwiczeń na siłowni

Wszelkiego rodzaju przedtreningówki dostępne na rynku to popularne suplementy, po które sięgają zarówno osoby początkujące na siłowniach, jak zaawansowani bywalcy takich miejsc. Chcesz poczuć się niczym superbohater tuż przed treningiem siłowym? Jeśli zastosujesz odpowiednio dobraną dawkę odżywki przedtreningowej, na pewno zwiększysz swoje możliwości na siłowni. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz typ odżywki, a na pewno będziesz w 100% zadowolony z efektów jej działania.

Jak działa przedtreningówka? Najważniejsze informacje

Zasada działania przedtreningówek w praktyce jest prosta. Po ich zastosowaniu na kilkanaście minut przed treningiem prawdopodobnie odczujesz nagły przypływ energii, którą wykorzystasz podczas ćwiczeń na siłowni. Procesy, które wywołują przedtreningówki są dość złożone, dlatego warto poznać dokładny sposób ich działania na organizm człowieka. Mięśnie w ciele człowieka zyskują energię z kilku źródeł np. systemu fosfagenowego, anaerobowego, aerobowego.

Przedtreningówki dostępne na rynku to przede wszystkim suplementy, które bezpośrednio oddziałują na podniesienie wydolności i wytrzymałości organizmu. Korzystają z nich nawet profesjonalni sportowcy, którzy chcą np. wycisnąć na klatkę jeszcze więcej niż dotychczas lub przeprowadzić naprawdę morderczy trening aerobowy. Co ciekawe, przedtreningówki skutecznie wspomagają redukcję masy ciała poprzez szybsze spalanie tłuszczu oraz większe zużycie pokładów energii podczas sesji treningowej na siłowni.

Co zawiera się w składzie przedtreningówki?

Skład przedtreningówek jest dość złożony. Najlepsze suplementy na rynku zalecane do stosowania tuż przed wysiłkiem fizycznym to takie, które są bogate w takie składniki, jak:

• kofeina – ta pobudza organizm człowieka i zachęca do działania,
• tauryna – to aminokwas, który uczestniczy w podstawowych procesach fizjologicznych,
• kreatyna – wpływa na siłę oraz rozwój tkanki mięśniowej, dzięki niej treningi są znacznie dłuższe i mniej męczące,
• l-arginina – to podstawowy aminokwas, który ma wiele pozytywnych właściwości np. uwalnia tlenki azotu.
• witamina C – to najmocniejszy przeciwutleniacz, który zmniejsza poziom stresu po zażyciu przedtreningówki.

Zastanawiasz się, czy stosowanie przedtreningówek jest bezpieczne? Oczywiście, że tak, ale tylko wtedy, kiedy stosujesz je w odpowiednich dawkach oraz w połączeniu ze zdrowym odżywianiem. W przeciwnym razie Twój organizm będzie nadmiernie wycieńczony, a finalnie możesz doprowadzić uszkodzeń organów wewnętrznych. Pamiętaj – zawsze przed użyciem suplementów zasięgnij rady specjalistów w tym zakresie.