Łącząc przyjemne z pożytecznym i zachęcając do ruchu, rozpoczynamy aktywne lato! W ramach cyklu Kultura fizyczna w KAŻDY WTOREK od 19:30 i w KAŻDĄ SOBOTĘ od 10:00 będziemy na Placu Defilad ćwiczyć ciało i koić ducha poprzez różnorodne zajęcia sportowe. 

fiz_A

Sobota / 13.06

Energia: ABT / Zestaw ćwiczeń pozwalających wyrzeźbić brzuch, uda i pośladki. Zajęcia tego typu są jedną z form fitnessu i mają na celu poprawę siły mięśniowej, elastyczności i kształtu mięśni.
Prowadzi: Agata Ziemak-Majewska

Spokój: Stretching / Spokojne zajęcia dla każdego. Rozluźniają i uelastyczniają mięśnie, zwiększają mobilność stawów, zwiększają płynność ruchów oraz poprawiają postawę ciała. Rozciąganie powinno stanowić istotny element treningu. Ćwiczenia rozciągające pozwolą Ci utrzymać elastyczność ciała, a także zapobiegać skurczom mięśni. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą także świetnie zrelaksować i odstresować.
Prowadzi: Agata Ziemak-Majewska

Śniadanie: przygotujemy dla Was sporo zdrowych i sycących potraw. Warzywa, pasty, sałatki, twarożki i słodkości, a do picia przygotowane przez naszych barmanów naturalne izotoniki. Śniadanie będzie miało formę bufetu – płacisz 24 zł i jesz ile chcesz.

Wtorek / 16.06

Energia: TBC / Trening ogólnorozwojowy,włączający wszystkie grupy mięśniowe, wzmacniający mięśnie obręczy barkowej, ramiona, mięśnie nóg, pośladków, łydek oraz brzuch.
Prowadzi: Zofia Budkiewicz

Spokój: Zdrowe Nogi / Popracujemy nad fundamentami naszego ciała, czyli nad naszymi nogami. Wzmocnienie, regeneracja, odprężenie.
Prowadzi: Asia Kołyszko – Tomasik

Schemat zajęć wygląda następująco: najpierw 50 minut Energii, czyli ćwiczeń ogólnorozwojowych, budujących mięśnie i wyrabiających kondycję (np. ABT, TBC, Fitness), a następnie 50 minut Spokoju, czyli wyciszających zajęć rozciągających, ćwiczących równowagę i budujących mięśnie głębokie kręgosłupa (np. Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup, Joga). Wszystko odbywać się będzie w rytm dobranej przez nas muzyki, więc zamiast fitnessowych standardów usłyszycie raczej Matthew Herberta i Chilly Gonzalesa. Dodatkowo W SOBOTY po ćwiczeniach serwujemy pyszne i zdrowe ŚNIADANIA, dzięki którym zregenerujecie się po dwugodzinnym treningu. Formuła ćwiczeń jest kompletnie niezobowiązująca. Nie musicie być w formie ani mieć doświadczenia w którejkolwiek z dyscyplin, w które będziemy się bawić. Możecie przyjść tylko na Energię, tylko na Spokój, tylko na śniadanie, albo na wszystko razem. Możecie dołączyć w trakcie zajęć albo zrezygnować z nich w połowie, jeśli uznacie że to nie dla Was. Ćwiczenia będą różnorodne właśnie po to, żebyście mogli sprawdzić, które formy treningu sprawiają Wam najwięcej radości.