Marzysz o wyrzeźbionej sylwetce przed wakacjami? Przestrzegaj tych zasad a osiągniesz sukces!

Każdy marzy o zdrowej, smukłej i wysportowanej sylwetce. Lato nadciąga do nas wielkimi krokami, co jest dobrą okazją do tego, aby wziąć się za siebie. Praca nad piękną sylwetką to czasochłonny proces, ale z odpowiednim podejściem, efekty zobaczysz już po paru miesiącach. Zacznij teraz, a na pewno zdążysz do lata. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Marzysz o wyrzeźbionej sylwetce przed wakacjami?

Marzysz o wyrzeźbionej sylwetce przed wakacjami?

Zbilansowana dieta bogata w białko, zdrowe tłuszcze i niewielką ilość złożonych węglowodanów, plan treningowy ułożony specjalnie na miarę Twoich potrzeb, suplementacja, nawodnienie i zminimalizowanie stresu – to wszystko może pomóc Ci osiągnąć sylwetkę Twoich marzeń. Gubienie zbędnej tkanki tłuszczowej czy budowanie masy mięśniowej to procesy, do których należy podejść holistycznie. Nie mniej ważna od ćwiczeń i diety jest psychika, a konkretnie to, w jaki sposób podchodzisz do tematu. Praca nad sylwetką wiąże się z wysiłkiem, ale nie może być to wysiłek ponad Twoje możliwości. Wcale nie musisz się katować, aby osiągnąć spektakularne wyniki. Wystarczy, że dobrze przemyślisz plan działania i będziesz ściśle go przestrzegał. Chcesz wiedzieć jak zacząć? Czytaj dalej!

Trening na miarę Twoich potrzeb

Żadna dieta cud ani, co gorsza, głodówka, nie zapewni Ci efektów, o jakich marzysz. Wygląd Twojej sylwetki to przede wszystkim Twoja praca nad nią, czyli najprościej mówiąc, ćwiczenia. W Internecie aż roi się od filmików poradnikowych, które pomogą Ci sprawnie zrealizować cały plan treningowy. Oczywiście możesz skorzystać z usług trenera personalnego, ale załóżmy, że swój trening będziesz odbywał w domu.

Jak wybrać rodzaj ćwiczeń? Wszystko zależy od tego, z jakim problemem się mierzysz. Jeśli Twoją sylwetkę szpecą nadprogramowe kilogramy, rozpocznij trening Cario, dzięki któremu zgubisz zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli jednak nadmierny tłuszcz nie jest Twoim problemem i zależy Ci na rozbudowie masy mięśniowej, jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest regularny trening siłowy. O ile w przypadku osób ćwiczących Cardio, dieta redukcyjna polega przede wszystkim na deficycie kalorycznym, o tyle układanie diety dla osoby, która buduje mięśnie jest nieco bardziej skomplikowanym tematem. Sprawdź, jakie są główne założenia dietetyczne dla poszczególnych osób.

Dieta ma kluczowe znaczenie!

Jeśli ćwiczysz siłowo i zależy Ci na rozbudowie masy mięśniowej, jednym z podstawowych elementów Twojej diety powinno się białko. Białko jest bowiem podstawowym budulcem mięśni, odpowiedzialnym za ich przyrost. Czasami podaż białka w diecie bywa niewystarczająca, dlatego konieczne jest wprowadzenie produktów, które uzupełnią jego deficyty. Najlepszym sposobem na dostarczenie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości białka, jest regularne sięganie po specjalne odżywki białkowe. Koktajl na bazie takiej odżywki powinien każdorazowo być zwieńczeniem treningu siłowego.

Nie zapominaj także o odpowiednim nawodnieniu, suplementacji zgodniej z zapotrzebowaniem organizmu na poszczególne składniki odżywcze oraz pozytywnym podejściu do całego procesu budowania sylwetki. Fanatyczne liczenie kalorii i permanentny stres związany z osiąganiem szybkich wyników to Twój największy wróg!