RAYE: Black Mascara – nowy singiel i teledysk już dostępny!

RAYE powraca z nowym elektryzującym i emocjonalnym singlem 'Black Mascara’. Utwór 'Black Mascara’ z tekstem RAYE, a wyprodukowany przez duet Punctual (Will Lansley i John Morgan), to opowieść o przeżytej przez artystkę traumie, która rozłożona zostaje na części pierwsze przy kontrastującym akompaniamencie hipnotycznego, tanecznego bitu.

RAYE: Black Mascara

Słowami RAYE: „To melancholijna historia o bólu i głębokim smutku. Użyłam kontrastu tanecznego bitu z trudną historią, o byciu oszukaną przez kogoś, kogo kochałam i komu ufałam. Mimo, że czułam, że jestem na dnie, to jednocześnie było to oczyszczające doświadczenie. Tekstem 'once you see my black mascara run from me to my mother’s hands’ mówię „gdybyś tylko mógł zobaczyć, jaką krzywdę mi wyrządziłeś„. „Ale nie chciałam, żeby historia tu się zatrzymała. Ma być wzmacniająca, dawać siłę innym kobietom, takim jak ja, które przeszły przez podobne doświadczenia. Właśnie o tym jest mój album – o zmierzeniu się ze wszystkimi trudnościami, których doświadczamy jako pokolenie. Jak na ironię, to jedyny tak energetyczny utwór taneczny na albumie, w którym opowiadam mroczną, osobistą historię”.

Artystka przyznaje, że choć wcześniej wykorzystywała muzykę taneczną by zbliżyć się do radia, to w “Black Mascara” taneczny bit jest raczej narzędziem, który pozwala piosence naprawdę rozwinąć skrzydła. „Kiedy naprawdę cierpię, nie mogę słuchać smutnej muzyki. Musiałam stworzyć coś, co pozwoli mi zaakceptować mrok, w którym się znalazłam, stąd smutny, a jednocześnie euforyczny charakter utworu. Ta piosenka była dla mnie jak lekarstwo. To jedyny taneczny utwór na moim nadchodzącym albumie i czułam, że to właśnie musi być drugim utworem z płyty, którym mogę podzielić się ze światem.”

Premierze utworu towarzyszy pełen pasji teledysk z perfekcyjnie wykonaną choreografią.

RAYE niedawno wróciła na scenę muzyczną z mocnym wejściem, prezentując doceniony przez krytyków singiel „Hard Out Here”. Utwór znalazł się na liście BBC Radio 1 i 1Xtra, a PAPER Magazine określił go jako „oburzający, szczery i niesamowicie wrażliwy”.

W ostatnim czasie RAYE znalazła się na prestiżowej Brit List BBC Radio 1, co jest wyrazem ogromnego wsparcia dla artystki ze strony stacji. „Jestem w szoku i jestem tak wdzięczna, że zostałam wybrana do Radio 1’s Brit List” – mówi RAYE.
“Wiem, że nie jestem nową twarzą na scenie, wydawałam muzykę od 16 roku życia, nie mam miliona followersów, ani żadnych albumów, którymi mogłabym się pochwalić, więc to, że zostałam wybrana jest dla mnie jak cud. Muzyka jest całym moim życiem, a to wyróżnienie jest dla mnie wszystkim”.

RAYE: Black Mascara

Chris Price, szef działu muzycznego w BBC Radio 1/1Xtra dodaje: „RAYE jest wyjątkowym talentem z bardzo wysoką świadomością siebie jako artystki, wokalistki i autorki tekstów i to właśnie przyciągało nas do niej przez cały czas. Nie jest tajemnicą, że droga RAYE do wydania jej debiutanckiego albumu trwała dłużej niż by chciała, ale dało nam to czas na rozwinięcie wspaniałej relacji przez ostatnich kilka lat. RAYE zaprosiła nas do studia i zaprezentowała muzykę i materiały wizualne, które oddawały krystalicznie czystą wizję jej pierwszego pełnego dzieła. Jest artystką wielowymiarową, nieograniczoną gatunkami, więc idealnie pasuje do stacji radiowej, która myśli dokładnie w ten sam sposób.

“Black Mascara” RAYE to przedsmak nadchodzącego albumu. To jest RAYE część druga. To RAYE na własnych warunkach. To RAYE z dawnych lat, ale po zmianie. Album zawiera piosenki stworzone przez RAYE, dla RAYE, ale jako takie, są one przeznaczone dla każdego, kto zmierzył się z przeciwnościami losu i je pokonał. Jak mówi RAYE: „Moim celem jest artystyczna doskonałość i być tak doskonałą, jak tylko jestem w stanie być. Jeśli to się spodoba, to wspaniale, ale nie zamierzam pozwolić, by cokolwiek mnie przeraziło, kierowało moimi planami lub odwiodło mnie od celu” Więc jaki jest ten cel? RAYE bierze głęboki oddech i uśmiecha się: „Wydać muzykę, którą kocham ii w którą wierzę„.

Jeśli chcesz być na bieżąco w nowościach muzycznych śledź nas tutaj.