Jak być na bieżąco z muzyką i nie zbankrutować?

Wydawać by się mogło, że w erze digitalizacji, dostęp do muzyki jest darmowy i nielimitowany. Jest to jak najbardziej autentyczne stwierdzenie, jednakże prawdziwy fan muzyki wie, iż podążanie za muzyczną pasją nie jest w pełni darmowe.

Kosztowne hobby
Przemysł muzyczny rośnie na potęgę, albowiem na rynku z dnia na dzień pojawia się coraz więcej artystów. Jeszcze kilka lat temu, aby być na bieżąco z ich twórczością, wydawaliśmy krocie na płyty CD czy winyle. Na chwilę obecną coraz mniej ludzi decyduje się na taki zakup, wybierając możliwość śledzenia rozwoju kariery swoich idoli w internecie. Jedno jednak nadal się nie zmieniło – muzyczni fani za nic nie odmówią sobie możliwości zobaczenia gwiazd na żywo i z tego powodu chętnie wybierają się na koncerty. Ceny biletów czasami są nieziemsko wysokie, co zmusza nas do znalezienia nowego źródła dodatkowej gotówki. Kiedy przydarza nam się sytuacja jedna na milion, a nasz portfel świeci pustkami, można sięgnąć po pożyczkę na bik na Matchbanker. Dostępne są tu chwilówki, których oprocentowanie przy spłacie w ciągu miesiąca wynosi zero. Oznacza to, że RRSO takiej oferty jest równe zero. Jest to idealne rozwiązanie kiedy bilety na koncert są rozchwytywane.

CD & Winyle
Ze względu na szeroką ofertę muzyczną w internecie popularność płyt CD oraz winyli gwałtownie spada. W dzisiejszych czasach możliwe jest znalezienie twórczości w zasadzie każdego wykonawcy. Fanatycy muzyczni jednak nadal decydują się na kupno płyt, albowiem nie ma lepszego uczucia jak odtworzenie pudełka z płytą pierwszy raz i pełne zanurzenie się w nieziemskich dźwiękach. Odtwarzanie muzyki z płyt winylowych to już klasyk – coś, co mając w posiadaniu staje się ewenementem. Dźwięki płynące z adaptera przenoszą nas w czasie dziesiątki lat wstecz, gwarantując nam przy tym niesamowite wrażenia.

Internetowy świat
Artyści zarabiają głównie na sprzedaży biletów na koncerty oraz płyt. Musieli znaleźć rozwiązanie, które pozwoli im nadal posiadać pozytywny stan konta bankowego, a przy tym rozwijać się tak, aby nadal być atrakcyjnym w oczach swoich fanów. Z tego powodu powstały konta premium w aplikacjach takich jak Spotify, gdzie za niewielką miesięczną opłatą, każdy ma nielimitowany dostęp do muzyki swoich ulubionych artystów. Można także skorzystać z możliwości kupna albumów online w iTunes Music. Dzięki tej opcji słuchanie piosenek ulubionych wykonawców jest możliwe również bez internetu. Mając wykupione przynajmniej jedno z tych kont, muzyka pochłonie nas całkowicie.

Nielimitowany dostęp
Mimo iż wraz z technologicznym postępem, swoisty klimat, związany z słuchaniem albumów z płyt CD czy winyli, ulatnia się, nowy rozdział w przemyśle muzycznym nadal ma bogatą ofertę. Może słuchanie muzyki na smartphonie nie ma w sobie tyle klasy, jednakże zapewnia nielimitowany dostęp do wszelkiego rodzaju artystów. Jest to studnia bez dna, można w ten sposób poznać naprawdę wiele nowych gwiazd. Z tego powodu warto zainwestować w takie źródło wiedzy, aby być na bieżąco z nowościami w przemyśle muzycznym.