Grunt to dobry Plan :: rozkład jazdy w Grunt i Woda

Szukasz propozycji na lato w mieście? Grunt i Woda ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji i aktywności. Warsztaty tematyczne, wydarzenia dla rodzin z dziećmi, kursy tańca… co jeszcze? Zobacz poniżej!Grunt i Woda to nie tylko szalone imprezy do białego rana, to również koncerty akustyczne, zajęcia dla seniorów, yoga czy spotkania dla psiarzy, a to tylko część z opcji na spędzenie wolnego czasu, które twórcy miejsca mogą nam zaproponować. Redakcja magazynu Example.pl, wraz z Grunt i Woda zachęca stołecznych bywalców do odwiedzin i korzystania z propozycji organizowanych na miejscu w ciągu dnia i w letnie wieczory. Wszystkie zajęcia, warsztaty, spotkania kulturalne, animacje są bezpłatne!

Jak wygląda rozkład jazdy na następny tydzień w Grunt i Woda?

PONIEDZIAŁEK 05.08.2019
11:00 – 12:00 #AKTYWNIE W PLENERZE –Pilates dla Seniorów – prowadząca Marta Kosińska
https://www.facebook.com/events/2826811470722727/Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni odpręża. Gdy do tego dodamy ruch w doborowym towarzystwie okaże się, że mamy przepis na idealne letnie popołudnie.
Każdy może ćwiczyć Pilates! Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, mężczyzną, sportowcem czy nie, osobą starszą, po wypadku czy w trakcie rekonwalescencji.
Ćwiczenia te potrafią być wymagające, ale nie są intensywne ani niebezpieczne dla ciała. Ich zadaniem jest harmonijne rozwijanie, poprawianie nieprawidłowej postawy, przywrócenie witalności fizycznej oraz pobudzenie umysłu. W tym roku w Grunt i Woda bardzo mocno stawiamy na formę, proaktywne podejście i świadomość własnego ciała. Na zajęcia zapraszamy w szczególności osoby dojrzałe i starsze, które szukają ciekawych miejsc w Warszawie i poważnie podchodzą do swojego zdrowia.
Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nadwagą ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń, oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli. Pilates na świeżym powietrzu pomoże Ci się odprężyć, wzmocnić mięśnie, zapomnieć o bólach, wymodeluje sylwetkę i poprawi koordynację ruchową.

Czas Trwania: 60 minut
Prowadząca: Marta Kosińska z warszawskiego klubu TrenujDalej Sport&Dietetyka

18:00 – 19:00 #KULTURALNY GRUNT – Oczytani – prowadząca Natalia Wilk Sobczak
https://www.facebook.com/events/901591846845691Grunt i Woda ruszył na dobre, a wraz z nim jego kulturalna odsłona! Naukowcy potwierdzają zbawienny wpływ tradycyjnej książki na nasz organizm, dlatego też w najbliższy poniedziałek startują Oczytani – nowy cykl spotkań, do którego namawiamy wszystkich fanów dobrej literatury, jak również tych, którzy twierdzą, że nie mają czasu na czytanie.

Nie jest tajemnicą, że jesteśmy nadwiślańską strefą miejskiego chillu. Podczas Oczytanych pomożemy Wam zrelaksować się dużo lepiej niż przed ekranem czytnika, tabletu, czy telewizora. Żywimy głęboką nadzieję, że nasze spotkania staną się świetnym powodem do odejścia od komputera czy codziennych obowiązków i pretekstem do poznania osób z podobnymi upodobaniami.

Nasza prowadząca: Natalia Wilk-Sobczak.
Publicystka, edukatorka i filozofka.
Mama trójki maluchów, czarodziejka i czarownica w jednym, która z największą przyjemnością poczyta wam fragmenty książek wybitnych i tych bardzo dobrych. Książek, które otwierają umysły i serca.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania i dyskusji.

WTOREK 06.08.2019

11:00 – 12:00 #AKTYWNIE W PLENERZE – Cross Training dla rodziców z dziećmi.
https://www.facebook.com/events/501600833915805/

Pokaż swojemu dziecku hobby, które zagwarantuje mu zdrowsze życie. W ramach cyklu Aktywnie w plenerze zapraszamy rodziców i ich pociechy do świetnej zabawy podczas wspólnych zajęć Cross Training, prowadzonych przez Martę Kosińską z klubu Trenuj Dalej.

Są to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe nastawione na pracę zespołową, kształtujące szybkość, zwinność i koordynację ruchową. Ćwiczenia mają również ogromny wpływ na układ krwionośny i oddechowy, kształtują prawidłową postawę ciała oraz mogą skutecznie zapobiegać nadwadze. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że tego typu trening świetnie kształtuje pozytywne wzorce społeczne i emocjonalne u najmłodszych. Wszystkie te korzyści idą w parze z kreatywnym i wartościowym czasem spędzonym w gronie rodziny. Brzmi jak raj dla dzieci i rodziców? Bingo!

Każde zajęcia cross trainingu rozpoczynają się rozgrzewką, następnie przechodzi się do treningu funkcjonalnego, później do części głównej – nieco bardziej intensywnej, a cały trening zakończony jest rozciąganiem. Nie dajcie się jednak zwieść. Cross training dla rodzin z dziećmi to złamanie wszelkiej rutyny sportowej i zerwanie z nudą oraz przewidywalnością. Tu każde zajęcia wyglądają inaczej, a dzieci mają możliwość na wyszalenie i pozbycie się negatywnych emocji.

Prowadząca: Marta Kosińska (Klub Trenuj Dalej) – Absolwentka WSKFiT.

19:00 – 20:00 #PIESKIE SPRAWY: DAJ PSU DOM – Trudności z psem po adopcji.

W Grunt i Woda kochamy psiaki, dlatego w tym roku szczególną uwagę przykładamy do wychowania i opieki nad czworonogami. Tym razem spotykamy się po to by pomóc z trudnościami, które mogą się pojawić po adopcji zwierzaka. Każdy odpowiedzialny właściciel psa powinien posiadać chociażby podstawową wiedzę o tym, jak postępować zaraz po odebraniu nowego przyjaciela ze schroniska czy domu zastępczego i jak dbać o swojego pupila. Trzeba się liczyć z tym, że pies może sprawiać czasem trochę problemów, ale przy odrobinie cierpliwości można sobie z nimi poradzić. Nie czekaj, aż znaki zapytania się nawarstwią i staną się trudne do rozwiązania. Na początek dwie prawdy, o których każdy świeżo upieczony opiekun psa powinien zdawać sobie sprawę. Pies umie tyle, ile nauczy go właściciel i nie ma głupich psów, są tylko mało cierpliwi nauczyciele.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Pieskie Sprawy.

Cykl warsztatów i spotkań poprowadzi Pani Dorota Perłowska z Fundacja Rasowy Kundel.

Fundacja Rasowy Kundel pomaga przede wszystkim oswoić się z adopcją psów, pokazuje jak świadomie się do niej przygotować oraz jak pomóc. Powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom. Członkowie fundacji działają lokalnie od wielu lat. Fundacja odnosi sukcesy w psich adopcjach, pomaga psiakom skrzywdzonym przez los lub najczęściej przez człowieka. Obecnie stara się pomagać szerzej i skuteczniej. „Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia, że potrzebna jest pomoc doraźna ale i praca u podstaw w edukowaniu od najmłodszych lat. Wszystko co robimy, jest naszą prywatną inicjatywą, realizowaną przy dużym wsparciu ludzi o dobrych sercach.”
Gorąco namawiamy i zapraszamy.

Dla uczestników spotkania będziemy mieć upominki dla Waszych pupili od Mars, Incorporated / Pedegree.

ŚRODA 07.08.2019.
11:00- 12:00 #AKTYWNIE W PLENERZE – Zajęcia ABT w Grunt i Woda!
https://www.facebook.com/events/355119841844850/Na piękny brzuch, uda i pośladki. Zajęcia dedykowane w szczególności Paniom, ale nie tylko! Panowie mile widziani 🙂 Gubimy wspólnie brzuchy 🙂
ABT to trening kształtujący, skupiający się na dolnych partiach ciała, czyli brzuchu, pośladkach i udach. Są to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała lub z małymi obciążeniami. ABT jest polecane dla rzeźbienia i wzmacniania ciała. Przy tego typu ćwiczeniach istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na technikę wykonywanych ćwiczeń, ich poprawność, a także na zachowanie właściwej pozycji.
Prowadząca: Marta Kosińska z warszawskiego klubu TrenujDalej Sport&Dietetyka

Absolwentka WSKFiT. Dyplomowany instruktor sportu ze specjalnością kulturystka, a od 2008 r. instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness i samoobrona. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Zdobywczyni brązowego medalu na X Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu 2014 r. w Łodzi. Miłośniczka sportów walki, jazdy konnej i fitness. W swoich zajęciach chętnie wykorzystuje elementy z jogi i metody Pilates. Uczestniczka licznych szkoleń, warsztatów i konwencji Reebok University Poland. Współpracuje z osobami niewidomymi. Podczas zajęć kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo i technikę wykonywanych ćwiczeń, dba o przyjazną atmosferę na sali i uczy świadomej pracy z ciałem.

Zajęcia odbywają się co środy i są bezpłatne dla gości klubokawiarni

12:00 -13:00 #DZIECIAKI NAD WISŁĄ – Muzosensorki (od 1 do 4 lat)
https://www.facebook.com/events/471570916939997/

Grunt to dobra zabawa! Pamiętając o najmłodszych, nadwiślańskich bywalcach, w tym roku jeszcze mocniej, postawiliśmy na integracyjne zajęcia dla rodziców i ich brzdąców. Muzosensorki są organizowane z myślą o dzieciach w wieku od 1 do 4 lat.
Co kryje się za tą arcyciekawą nazwą?
Przede wszystkim zajęcia sensomotoryczne z elementami gimnastyki korekcyjnej, w których dzieci uczestniczą razem z opiekunami, a ćwiczenia są dostosowane do ich możliwości i umiejętności.
Wszystko dzieje się przy akompaniamencie pięknych dziecięcych utworów.
Aktywności, w których uczestniczą najmłodsi, rozładowują napięcia, kształtują sprawność fizyczną, wspierają rozwój psychomotoryczny, pobudzają zmysły i wzmacniają mięśnie. Warsztaty składają się z ćwiczeń z zakresu motoryki, integracji sensorycznej, zabaw ćwiczących reakcję na muzykę oraz ćwiczeń z atrakcyjnym sprzętem gimnastycznym. Rozwijają świadomość własnego ciała i przestrzeni, pomagają w koordynacji i równowadze oraz uczą pokonywania wewnętrznych barier. Ćwiczenia budują pewność siebie oraz tworzą pozytywne relacje między dziećmi.

Czas trwania: 60 minut

Prowadząca:
Izabela Targaszewska – magister pedagogiki, doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny, animator kultury, wolontariusz pomagający osobom niepełnosprawnym, certyfikowany instruktor zajęć Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, instruktor zajęć logorytmicznych, sensomotorycznych i muzycznych.

18:30 -19:30 EKOEDUKACJA – Warsztaty Zero Waste, prowadząca Małgorzata Gęca
https://www.facebook.com/events/2331194656995968/A gdyby tak wdrożyć w życie postawę: „nic się nie zmarnuje”? Warsztaty Zero Waste organizowane w Grunt i Woda dostarczają wiedzy, umiejętności i narzędzi niezbędnych do rozpoczęcia prowadzenia życia w stylu zero waste. Uczestnicy spotkania poznają sposoby jak ograniczyć niepotrzebne odpady i wyeliminować z mieszkania toksyczną chemię, zastępując ją tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami. Samodzielnie zrobimy produkt kosmetyczno – higieniczny lub środek czystości, który potem będzie można zabrać ze sobą do domu.

Prowadząca:
Małgorzata Gęca – współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Praktyk i ekspert, zawodowo zajmuje się propagowaniem idei zero waste: życia, działania i myślenia w ten sposób. Zainspirowana przez Beę Johnson, autorkę Zero Waste Home, dzieli się praktyczną wiedzą o tym, jak poruszać się w świecie, w którym jest mniej rzeczy, a więcej szczęścia, zdrowia, czasu i oszczędności.
Autorka bloga Vademecum Zero Waste z pasją propaguje ograniczenie powstawania niepotrzebnych odpadów, dzieli się sekretami i poradami opartymi na doświadczeniu podając dziesiątki sposobów na zrównoważone życie.

CZWARTEK 8.08.2019.

18:30 – 20:00 #NETWORKING W CZWARTEK – HUB HUB nad Wisłą
https://www.facebook.com/events/350821772265507/?event_time_id=350821785598839

Ekipa HubHub & partnerzy znowu wyrusza nad Wisłę!
Weź udział w wydarzeniach, które Cię zainspirują i zaciekawią.

Dołącz do wydarzenia i dowiedz się pierwszy o tym, co planujemy na czwartkowe, wakacyjne wieczory!

19:00 – 23:00 #BALUJ POD GWIAZDAMI: DAME TIMBA – kubańska potańcówka w Grunt i WodaPIĄTEK 9.08.2019.
20:00 #BALUJ POD GWIAZDAMI – Nadwiślański Świt. Zagrają Dj: Larry Lane & WHC
Dla tych, którzy wiedzą co to dobra impreza w wakacyjnym klimacie.
https://www.facebook.com/events/857196267991579

SOBOTA 10.08.2019.
12:00 – 17:30 #DZIECIAKI NAD WISŁĄ: Animacje dla dzieci.
https://www.facebook.com/events/2067063703588915/?event_time_id=2067063726922246

Zajęcia prowadzone są przez przemiłe animatorki z zespołu skakanka.com.pl Frajda i dużo radości gwarantowane!

Tak jak w poprzednich sezonach, w każdą sobotę Grunt i Woda organizuje ANIMACJE dla DZIECI! Zajęcia prowadzone są przez przemiłe animatorki z zespołu skakanka.com.pl
Nasze atrakcje są kierowane do dzieci w szczególności od 2 do 7 roku życia.
Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci naszych Gości i są bezpłatne.
Planowane zabawy to m.in.:
– turniej przeciągania liny;
– zabawy z chustą Klanzy;
– robienie giga baniek;
– stare i nowe gry podwórkowe;
– plecenie Wianków;
– malowanie buziek;
– skręcanie baloników.

Frajda i dużo radości gwarantowane!

12:00 #PICHCIMY W GRUNCIE: Warsztaty Kulinarne dla dzieci- Lato zamknięte w słoiku – kiszonki, poprowadzi Darek Smolarczyk

20:00 #BALUJ POD GWIAZDAMI: Zatrzęś Gruntem – Zagrają Chudy i Punchline
https://www.facebook.com/events/1462886907184779/?event_time_id=1462886920518111
Miks imprezowo-tanecznych brzmień, gorąca atmosfera, pełen parkiet i najlepsze koktajle na barze. Coś Wam to przypomina? To nasze sobotnie imprezy w Grunt i Woda.

NIEDZIELA 11.08.2019

10:00 #AKTYWNIE W PLENERZE: Joga nad Wisłą
https://www.facebook.com/events/460429931188303/Joga w plenerze w Grunt i Woda! Zajęcia poprowadzi Eliza Wierkowska, dyplomowana
nauczycielka jogi w YOGA House Warsaw – dynamicznej formy jogi harmonizującej ruch z oddechem.

Eliza przygotowała program ćwiczeń skierowanych do osób początkujących, którzy chcieliby zadbać o zdrowe i mocne ciało. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom poprawia się koncentracja, a głęboki oddech, który towarzyszy wykonywanym pozycjom rozgrzeje ciało od wewnątrz i rozluźni poszczególne mięśnie. Ideą jest, aby zainteresować zajęciami jogi na świeżym powietrzu każdego, również tych, którzy wyszli na spacer z pieskiem. Joga na świeżym powietrzu to dotyk ziemi bosymi stopami, to rozciągnięcie się pomiędzy niebem,
a gruntem, to delikatny wiatr i promienie słoneczne na twarzy. Bezpośredni kontakt z naturą zwiększa nasze poczucie szczęścia oraz pozwala lepiej i szybciej się
odstresować.

11:00 – 15:00 #DZIECIAKI NAD WISŁĄ – WIELKI RODZINNY PIKNIK MAŁA SYRENKA- FUNDACJI ZWALCZ NUDĘ w GRUNT i WODA
https://www.facebook.com/events/428594287727858/

Projekt Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek, zakłada integrowanie
społeczności lokalnych podczas weekendowych gier miejskich i pikników. W tym roku motywem przewodnim zabaw będzie magiczny świat bajek. W prawie każdy weekend – od maja do października – rodziny spotykają się w różnych dzielnicach Warszawy i wspólnie z super bohaterem, Kapitanem Warszawa, przeżyją pasjonujące przygody, nabędą nową wiedzę, rozwiążą zagadki i poznają nowe miejsca w mieście. Wszystko to w rodzinnej atmosferze i bajkowej scenerii. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu Aktywna Rodzina jest bezpłatny.

Spotykamy się w nadwiślańskim lokalu Grunt i Woda. Wraz z animatorami z Fundacji Zwalcz Nudę oraz Kapitanem Warszawa stworzycie wielką syrenkę ozdobioną różnymi błyskotkami wyglądającymi jak prawdziwe łuski! Oprócz tego będą na Was czekać wodne eksperymenty, weźmiecie udział w warsztatach plastycznych, zagracie w gry planszowe oraz będziecie mogli upolować książkowe perełki podczas wymiany książek. Z kolei zespół klubokawiarni zaprosi Was do wzięcia udziału w Akademii Młodego Sportowca.

14:00- 17:00 #AKTYWNIE W PLENERZE – Akademia młodego sportowca – Piłkarski pierwszy krok (dla dzieci od 4-6 lat), zajęcia poprowadzi Mariusz Łojek-Kalman, Mateusz Pawluk, Bartosz Maciocha
https://www.facebook.com/events/2422911431092880/

Każdy wie, że ruch to najlepsza metoda na świetne samopoczucie. Zdaniem specjalistów, futbol jest dziedziną, która idealnie łączy w sobie wysoki poziom ogólnorozwojowej aktywności ruchowej z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań wśród zawodników. Dlatego warto zacząć treningi piłkarskie jak najwcześniej. To dobry pomysł dla dzieci w każdym wieku, a szczególnie dla tych najmłodszych, które mają niespożytą energię i ciągłą chęć do zabawy. W Grunt i Woda specjalizujemy się w tych dwóch ostatnich, dlatego mamy nadzieję, że spotkamy się z liczną grupą maluchów podczas Akademii Młodego Sportowca.

„Piłkarski pierwszy krok” to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Skierowane są dla dzieci w wieku 4- 6 lat. Głównym założeniem jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez zajęcia sportowe wśród dzieci. Nie liczą się umiejętności i poziom sportowy dziecka, lecz uśmiech i dobra zabawa! Piłkarski pierwszy krok sprawi, że dziecko będzie aktywne sportowo, przez co zdrowsze, nauczy się rywalizacji i zasad fair play. Co więcej, dowie się czym jest praca w grupie, pozna zasady piłki nożnej, poprawi swoje cechy motoryczne.

Być może nasze dzieci zarażą się sportową pasją na dłużej!

Akademia Młodego sportowca działa z sukcesem od 6 lat, prowadząc zajęcia z piłki nożnej, ogólnorozwojowe oraz gimnastykę korekcyjną w kilkunastu przedszkolach w Warszawie i okolicach. AMS jest organizatorem turniejów, eventów piłkarskich oraz wyjazdów na obozy piłkarskie. Zdobyta wiedza, pasja oraz umiejętność podejścia do dzieci daje gwarancję, że nasze pociechy są w dobrych rękach, doświadczonych i profesjonalnych instruktorów.

Mariusz Łojek-Kalman urodzony 1979 roku w Warszawie. Od 7 roku życia związany z Warszawskimi klubami. Grał między innymi w Legii, Orle, Drukarzu, KP Praga i PKS Radość. Po zakończeniu przygody zawodniczej odbył staż trenerski w „Radości” trenując dzieci U-8. Aktualnie trener dzieci 7-9 lat w jednej z Warszawskich Akademii. Posiada uprawnienia instruktora piłki nożnej i dyplom oraz licencję trenera UEFA C. Odbył liczne szkolenia w dziedzinie piłki nożnej. W najbliższym czasie, jak sam zdradził, planuje kurs UEFA B. Jest honorowym dawcą krwi.

Zajęcia są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy!

16:00- 17:30 #KULTURALNY GRUNT: KONCERT akustyczny Quattro Formaggi w Grunt i Woda
https://www.facebook.com/events/433885800529894/

Serdecznie zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia przy akompaniamencie muzyki zespołu QUATTRO FORMAGGI.

Quattro Formaggi to zespół składający się z 4 dziewczyn, absolwentek szkół muzycznych i studentek akademii muzycznej. W składzie jest trio smyczkowe, fortepian i wokal. Nie pozwólcie jednak się zwiezc klasycznym instrumentarium i wykształceniem! Na ich koncertach można usłyszeć nie tylko aranżacje starych i nowych piosenek popularnych (m.in. Andrzeja Zauchy, Dawida Podsiadło, Franka Sinatry) , ale także autorskie utwory. Dziewczyny nie pozwalają zamknąć się w ramach jednego gatunku muzycznego i starają się tworzyć muzykę oryginalną i przyjemną dla ucha.

Skład:
Kasia Ania Jankowska – piano I wokal
Lucyna Strzemecka – skrzypce
Tosia Bartys – altówka
Noemi Miriam Górny – wiolonczela