Gorączka w życiu i na obrazach – spotkanie z autorką biografii Meli Muter

Mela Muter to jedna z ciekawszych osobowości artystycznego świata XX wieku. W najnowszej biografii „Mela Muter. Gorączka życia”, Karolina Prewęcka opowiada o burzliwym i smutnym życiu artystki. Z okazji niedawnej premiery zapraszamy na spotkanie z autorką książki, szczegóły poniżej.

Gorączka w życiu i na obrazach - spotkanie z autorką biografii Meli Muter

Mela Muter – polska malarka, uznawana za jedną z najlepszych portrecistek XX wieku. Piękna, intrygująca, niezależna, ambitna i zdeterminowana. Kochanka Leopolda Staffa, przyjaciółka Władysława Reymonta, niedoszła żona młodszego o kilkanaście lat Raymonda Lefebvre’a. Indywidualność wybitna – imponowała szczególnie mężczyznom, zarówno swoim talentem, co osobowością.

Książka rzuca nowe światło zarówno na życie Muter, jak również osób z jej bliskiego otoczenia. Dzięki temu możemy na nowo odkryć poezję Leopolda Staffa, obrazy Leopolda Gottlieba czy – w końcu – obrazy samej Meli Muter. Co istotne, Mela Muter nie idealizowała portretowanej postaci, skupiona była bardziej na oddaniu cech jej charakteru. Przy okazji, wyjawiała prawdę o sobie.

Podczas spotkania, dziennikarz Adam Cissowski porozmawia z Karoliną Prewęcką autorką biografii „Mela Muter. Gorączka życia” o burzliwym i smutnym życiu, pragnącej i poszukującej radości oraz szczęścia Meli Muter. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do zobaczenia (w formie cyfrowej) obrazów artystki z prywatnej kolekcji Bolesława i Liny Nawrockich.

Kiedy: Niedziela 17 listopada 2019 r.
Godzina: 15.00
Gdzie: Księgarni na Tłomackiem (Tłomackie 3/5, 00-090 Warszawa)
WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o spotkaniu na stronie: https://www.facebook.com/events/792682777834473