FKA twigs na Pohoda Festival 2020

Nie zdążyliśmy ochłonąć po ostatnim ogłoszeniu, a już organizatorzy Pohoda Festival podają kolejne gwiazdy, które zobaczymy podczas wydarzenia. Do grona artystów dołączyła jedna z najbardziej ikonicznych postaci współczesnej sceny, FKA twigs.

FKA twigs

Line-up słowackiego Pohoda Festival z każdym dniem przybiera na sile – i to dosłownie! Zaledwie na początku tygodnia  informowaliśmy o tym, że do grona artystów dołączyli między innymi Glass AnimalsThe Comet is Coming, czy legendy techno takie jak Richie Hawtin i Paul Templ, a dziś organizatorzy rzucają nam kolejną gwiazdę! Tym razem obwieścili, że kolejną gwiazdą Pohody będzie jedna z najbardziej ikonicznych postaci współczesnej sceny, FKA twigs.

Tahliah Debrett Barnett, bo tak nazywa się ta Brytyjka o hiszpańsko-jamajskim pochodzeniu jest dla współczesnej sceny tą postacią, którą dla lat ‘70 był David Bowie, dla ‘80 Kate Bush, a dla ‘90 Björk. Kompletnie multigatunkowa artystka, świadomie wychodzi z jakichkolwiek ram gatunkowych, kolejnymi nagraniami (kapitalne LP “Magdalene” z ubiegłego roku) przesuwając granice wyobraźni swoich słuchaczy. Jej absolutnie zjawiskowe koncerty są połączeniem muzyki klasycznej, elektroniki, baletu, opery i pole dance, kreowanej przez samą FKA i najlepszych reżyserów, projektantów i animatorów z całego świata. Jej ubiegłoroczny występ na barcelońskiej Primaverze został okrzyknięty najlepszym show całego festiwalu, co sprawia, że tym bardziej nie możemy doczekać się spotkania z FKA twigs na scenie Pohody.

Co jeszcze szykuje dla nas Pohoda Festival w 2020 roku? Poza ogłoszoną dzisiaj FKA jest tu już także Thom Yorke, Stormzy, Lykke Li, The Libertines, Metronomy, Floating Points, Parcels, ZHU, Richie Hawtin, JPEGMAFIA, Wolf Alice, Kevin Morby, slowthai, shame, Kokoroko czy polski skład Trupa Trupa to sam początek listy. Przyznajmy, że ten festiwal stanowi coraz mocniejszą alternatywę dla krajowych, jak i zachodnich imprez.

Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na Pohodę, to polecamy nie zwlekać z tym do ostatniej chwili – Słowacy rokrocznie mogą pochwalić się pełnym sold-outem. W regularnej sprzedaży są obecnie pełne, 3-dniowe karnety, zawierające także miejsce na polu namiotowym. Można je dostać za 109 euro na oficjalnej stronie imprezy, pod adresem https://www.pohodafestival.sk/en/shop